Eb-döntőben a magyar férfi pólóválogatott!

A magyar férfi-vízilabdaválogatott egy végletekig kiélezett mérkőzésen győzte le 8:7-re Olaszországot és bejutott az Európa-bajnoki fináléba!

Nagyon jól kezdte az elődöntőt a magyar együttes és ugyan Varga Dénes találatára még tudott válaszolni az ellenfél, Benedek Tibor csapata hamar ellépett 3:1-re.

A második negyedben egyenlített Olaszország, de előbb Hosnyánszky, majd Varga Dániel mattolta Tempesti kapust, így ismét kettő volt közte. A nagyszünetre mégis csak egygólos előnnyel vonulhattunk, mert Gallo a második felvonás utolsó momentumaként betalált.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot és kőkemény védekezést hozott, így nem csoda, hogy csak egy-egy gól esett mindkét oldalon. 6:5-re vezettünk, amikor Tóth Márton betalált a negyedik játékrészben, de a gólt nem adták meg, mert közben időt kért a magyar kapitány. Utána ráadásul egyből kimaradt egy emberelőnyös helyzet.

Az utolsó négy percbe érve egyenlített Olaszország, majd Hosnyánszky újabb fontos góljára Aicardi válaszolt. A meccs hajrájában Nagy Viktor mutatott be egy hatalmas bravúrt, majd Varga Dénes nyitotta góllal az utolsó percet, a végéig pedig nagyon jó védekezéssel kihúzta a válogatott, 8:7-re nyert a csapat és bejutott az Eb-döntőbe!

Hosnyánszky Norbert három góllal, Nagy Viktor 12 védéssel (63,2 százalékos hatékonysággal) vette ki a részét a Sport24.hu tudósítása szerint a győzelemből.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, elődöntő: Magyarország - Olaszország 8:7 (3:1, 2:3, 1:1, 2:2).