Szerbia átlépte a magyar válogatottat az Eb-döntőben

Férfivízilabda-válogatottunk 12:7-re kikapott a szerbektől az Európa-bajnoki fináléban a Margitszigeten.

Magyarország veretlenül jutott a fináléba, többek között a mostani ellenfélt, Szerbiát is legyőzte még a csoportmeccseken, így jó előjelekkel várhattuk a vasárnap esti meccset.

Sajnos nagyon agresszívan, felpörögve és pontosan kezdték a találkozót a szerbek, s már az első negyedben elhúztak tőlünk 3:1-re.

A második negyedben továbbra sem tudtuk értékesíteni az emberelőnyeinket, hátrányban pedig nem védekeztünk jól, így előbb 6:1-re vezettek a szerbek, végül 7:2-es hátrányban mehettünk a nagyszünetre.

A folytatásban megcsillant a reménysugár, hogy visszajövünk a találkozóba, hisz a harmadik játékrész utolsó perceiben három gólra zárkóztunk fel riválisunkra.

Az utolsó ráúszásnál lemaradtunk a labdáról, Szerbia pedig gyors egymásutánban két gólt lőtt, így bő hat perccel a vége előtt elúszott számunkra az Európa-bajnoki aranyérem.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Eb, férfiak, döntő: Magyarország - Szerbia 7:12 (1:3, 1:4, 4:2, 1:3). A magyar gólszerzők: Vámos 3, Erdélyi, Szívós, Varga Dániel, Varga Dénes.