A Veszprém ötgólos sikert aratott a döntőben

A címvédő MKB-MVM Veszprém sikerével ért véget az ehingeni férfi kézilabda Sparkassen-kupa, a fináléban a magyar csapat 34:29-re győzte le a német Füchse Berlint.

Nehezen lendültek bele a csapatok, a veszprémi klubhonlap tudósítása szerint az első gólig a negyedik percig kellett várni, Nagy László találata után azonban villámgyorsan fordítottak a hazaiak, akik Mattias Zachrisson indulásból szerzett góljával a 11. percben már hárommal vezettek, 5:8.

Lékai Máté és Christian Zeitz azonban alaposan elkapta a fonalat, előbbi négy találatának is köszönhetően már ismét a veszprémieknél volt az előny (11:10), utóbbi ötösével pedig a 26. percre néggyel elhúzott a magyar bajnok, 18:14.

A fordulást követően kissé beragadt a Veszprém, a 37. percben még 22–19-re vezetett, Konsztantyin Igropulo vezérletével pedig egy gyors 4:0-s rohammal átvette az irányítást a Füchse. Az orosz játékos újabb találatával 25:24-re vezettek a németek a 46. percben, ekkor azonban jött Carlos Ruesga, és előre lendítette a címvédő szekerét, nyolc minutummal később pedig már a Veszprém vezetett 31:25-re, s az NSO tudósítása szerint gyakorlatilag eldöntve a meccset.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda, nemzetközi felkészülési torna, Sparkassen-kupa, Ehingen (döntő): MKB-MVM Veszprém – Füchse Berlin (német) 34:29 (19:16). A legjobb lövők: Zeitz, Lékai 6-6, Ilic 5, Ruesga, Nagy L. 4-4, ill. Igropulo 7, Löffler, P. Nenadic, Petersen 4-4.

A 3. helyért: Frisch Auf! Göppingen (német) – Chambéry (francia) 28:23. Az 5. helyért: RK Croatia Osiguranje Zagreb (horvát) – Kadetten Schaffhausen (svájc) 34:27.

A torna végeredménye 1. MKB-MVM Veszprém, 2. Füchse Berlin (német), 3. Frisch Auf! Göppingen (német), 4. Chambéry (francia), 5. RK Croatia Osiguranje Zagreb (horvát), 6. Kadetten Schaffhausen (svájci).

A torna legjobb játékosa: Carlos Ruesga (MKB-MVM Veszprém).