Bajnoki rajt győzelemmel

A nyáron alaposan megerősödött veszprémi futsalcsapat a várakozásnak megfelelően három pontot gyűjtött az újoncok ellenében.

A 2014/15-ös NB I-es futsalbajnokság első hazai mérkőzésén a Pioners Békéscsaba gárdája látogatott a Március 15-e úti csarnokba. A válogatottba is meghívott Tatai szerezte az őszi szezon első gólját, de a Viharsarokból érkezett vendégek két perccel később váratlanul egyenlítettek, 1:1. Ez alaposan felpaprikázhatta a dobogóra vágyó FCV-t, mert bő egy perc leforgása alatt (Tatai és Vas révén) kettőre növelték az előnyüket, ami egyben a félidei eredményt jelentette, 3:1.

Fordulás után sem változott különösebben a játék képe, a szemmel láthatóan tapasztaltabb és egységesebb házigazdák végig kézben tartották az irányítást. Tíz perccel a vége előtt a rendkívül nagy kedvvel játszó Tatai megszerezte a harmadik gólját, majd Gulyás találatával alakult ki a végeredmény, 5:1.

Jegyzőkönyv. FCV - Pioners Békéscsaba 5:1 (3:1). Veszprém, 500 néző. V.: Ábrahám. FCV: Reveland - Finta, Tatai, Bormissza G., Gulyás. Csere: Schmidmayer (kapus), Bényi, Boromissza D., Tar, Vas, Bánfalvi, László. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Tatai (8., 13. 31.), Vas (14.), Gulyás (33.), ill. Bajnák (10.).

A többi eredmény: Renalpin - Vasas 4:3, Berettyóújfalu - Haladás 6:4, Újszeged - Rába ETO 1:8, Aramis - Rubeola Csömör 9:3. Az élen az állás: 1. Rába ETO 3, 2. Aramis 3, 3. FC Veszprém 3 ponttal.