18 gólos sikert aratott a Veszprém

Az éllovas MKB-MVM Veszprém hazai pályán 36:18-ra kiütötte a sereghajtó horvát Nexe együttesét.

A férfi kézilabda SEHA-liga 5. fordulójában a papírformának megfelelően jól és erős védekezéssel kezdett a magyar bajnok, hiszen az első kapott gólra a 8. percig kellett várni, addigra pedig Gulyás Péterék már háromszor beköszöntek, 3:1.

Tíz perc után Zeitz is belelendült, 7:3-nál időt is kellett kérnie a vendégek mesterének. Sulic lerohanása után már hattal mentek a veszprémiek (12:6), de egy gyors 3:0-s sorozattal lőtávolba kapaszkodott a Nexe, 12:9.

Ekkor a 24. percben jártunk, és aligha gondolták a horvátok, hogy a következő találatukra a 42. percig kell várniuk… Pedig így történt, köszönhetően Mikler parádés teljesítményének és a veszprémi védekezésnek. Sulicék viszont nem pihentek, és addigra megduplázták góljaik számát, 24:9.

A veszprémi időkérés után ismét tartotta magát a vendégcsapat – ekkor már a vállsérülése után először játszó Alilovic állt a hazai kapuban –, 15-ről 16-ra először tíz perccel a vége előtt jutott a magyar együttes, 29:13.

Az 56. percben Kancel is megszerezte első SEHA-ligás gólját, ezzel már 17 volt közte (33–16), a Veszprém pedig végül 36:18-ra diadalmaskodott.

A magyar csapatban az NSO tudósítása szerint Mikler Roland 21 lövésből 12 védéssel jelentkezett, elöl Christian Zeitz termelt a legjobban, hét gólt szerzett.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga: MKB-MVM Veszprém – RK Nexe Nasice (horvát) 36:18 (17:9). Veszprém, 3000 néző. V.: Mosorinski, Pandzic (szerbek). MKB-MVM: Mikler – Gulyás 4, Zeitz 7, Schuch, Nilsson 5, Terzics 1, Ugalde 4. Csere: Alilovic (kapus), Ruesga 1, Ilic 2 (1), Sulics 4, Nagy L. 2, Rodriguez, Marguc 4 (1), Iváncsik G. 1., Kancel 1. Edző: Carlos Ortega. Az ellenfél legjobb dobói: Gadza 5, Clebi 4, Eter 4 (2).