Mindkét félidő végén csattant az ostor...

Megtört az átok: hét vereség után idegenben nyert a Veszprém FC.

A hetek óta - s az ebben a bajnokságban még - nyeretlen bakonyi együttes a labdarúgó NB III. nyugati csoportjában Diósdon lépett pályára. A találkozó előtt a mezőny végén tanyázó VFC a középmezőnyben tanyázó házigazdák ellen váratlanul jó (és eredményes) játékkal rukkolt elő. A hazaiak ugyan igen hamar előnyhöz jutottak, de a félidő utolsó percében ügyes akció végén egyelítettek, így döntetlen állásnál vonultak pihenőre a csapatok, 1:1.

Szünet után sokáig nem változott az eredmény állása. A veszprémiek ezúttal fegyelmezetten, jól védekeztek, s időnként veszélyes ellentámadásokat vezettek. A találkozó utolsó percében (immár emberelőnyben) szabadrúgás után az előrehúzódott Császár közelről a győztes gólt is megszerezte, 1:2.

Jegyzőkönyv. Labdarúgó NB III. nyugati-csoport, 13. forduló: DFC–Veszprém FC 1:2 (1:1). Diósd, 100 néző. V.: Farkas. DFC: Kovács B. – Girám, Májer, Csirinyi, Konczi, Riba, Kozma I. (Kozma M.), Csanálos, Holecz (Földi), Szamoszegi, Szélpál (Mojzer). Edző: Orenstein József. Veszprém. Kádár – Hanák, Garai, Császár Bolla, Németh E., Nagy B., Pavlitzky, Tóth L. (Baldauf), Simon (Zsély), Skriba. Edző. Simon Attila. Gólszerzők: Csanálosi (6.), ill. Skriba (45.), Császár (90.). Piros lap: Csirinyi (89.).

A többi eredmény: Balatonfüred - Győr II. 1:2, Tököl - III. ker. TVE 0:0, Dorog - Újbuda 3:1, Sárvár - Rákosmente 4:1, Csepel - BKV Előre 2:1, Budaörs - Nagyatád 2:0, Mosonmagyaróvár - Tatabánya 3:2.

Az élen az állás: 1. Budaörs 32, 2. Dorog 31, 3. Győr II. 28, ... 12. Balatonfüred 15, ... 15. Veszprém FC 6 ponttal.