Fáradt játékkal kikapott és hatodik a magyar válogatott

Görcsös, fáradt játékkal egygólos vereséget szenvedett Németh András csapata a franciáktól a női kézilabda Európa-bajnokságon, így a hatodik helyen zártuk a kontinenstornát.

Nemzeti csapatunk ezen az Európa-bajnokságon hullámvasútszerű teljesítményt nyújtott, hiszen először nyert meccsen ikszeltünk az oroszokkal, majd legyőztük a lengyeleket és kikaptunk a spanyoloktól. A középdöntőben aztán Romániát eggyel intéztük el, a dánok viszont simán leléptek minket, végül jött a norvégok elleni örömjáték, és a 29:25-ös győzelem.

Ilyen forgatókönyv után az ötödik helyért játszhattunk a verhető francia csapat ellen, ám már a bemelegítésnél is látszott, hogy a magyar csapat fáradtan, enerváltan készült az összecsapásra.

Ez látszott is a találkozón, hiszen védekezésben nem tudtunk összepontosítani, így sorra kaptuk a gólokat, és még a döntetlentől is távol álltunk, majd a szünetre sikerült mínusz háromra felzárkózni.

A második etapban aztán összeszedettebb lett a válogatott játéka, sikerült fordítani is, de az előnyt nem tudtuk megtartani: az utolsó ötpercben előbb egalizáltak a franciák, majd Lacrabere révén 26:25-re átvették a vezetést. A hajrában a Sport24.hu tudósítása szerint már látszott, hogy fejben is elfáradtunk, elcseréltük magunkat, emberhátrányban pedig nem volt esélyünk, sőt, az utolsó percben alapvetően rossz taktikai húzás miatt két szabaddobást is elügyetlenkedtünk, végül hagytuk, hogy a franciák lepörgessék az órát, letámadás nélkül.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2:2. 9. p.: 5:5. 14. p.: 10:7. 18. p.: 13:8. 27. p.: 14:13. 36. p.: 16:15. 38. p.: 18:15. 45. p.: 19:18. 50. p.: 22:20. 53. p.: 22:23. 57. p.: 25:25.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda Európa-bajnokság, helyosztó, 5. helyért: Magyarország - Franciaország 25:26 (13:16). Budapest, Papp László Aréna, 5000 néző. V.: Opava, Valek (cseh). A gólszerzők: Nze Minko 7, Landre 3, Lacrabere 3, Niombla 3, Kamto Njitam 2, Ayglon 2, Pineau 2, Baudoin 1/1, Zaadi, Prouvensier, Dembele, ill. Triscsuk 10/5, Kovacsics 3, Bulath 3, Planéta 3, Tomori 2, Mayer 2, Temes, Kovacsicz.

Az Európa-bajnokságot ezzel a vereséggel a hatodik helyen zárta a magyar női kéziválogatott, a franciák pedig ötödikek lettek.

x

Az elődöntős eredmények: Norvégia - Svédország 29:25 (13:11), Spanyolország - Montenegró 19:18 (13:8). Eszerint a fináléban Spanyolország - Norvégia meccset rendeznek, a bronzcsatában Svédország Montenegró ellen szerepel.