A Füred 40 gól alatt megúszta Veszprémben

Az MKB-MVM 39:24-re győzött hazai pályán a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

A Veszprém megyei rangadón Balatonfüred kifejezetten sokáig, 26 percig tartotta a lépést a veszprémiekkel (12:12-re álltak ekkor), akik a szünetig négygólos előnyt szereztek, 17:13.

A vendégek végül 15 góllal maradtak alul, ám a nyolc találatig jutó Szöllősi Balázs játéka mindenképp örömteli lehet számukra. A legeredményesebb veszprémi játékos, Renato Sulic az NSO tudósítása szerint szintén nyolcszor vette be az ellenfél kapuját.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 2. forduló: MKB-MVM VKC – Balatonfüredi KSE 39:24 (17:13). Veszprém, 2000 néző. V.: Heim, Kiss. MKB-MVM: Mikler – Marguc 7 (1), Nagy L. 1, Sulics 8, Ruesga 2, Ilic 5 (1), Ugalde 1. Csere: Schuch 2, Zeitz 3, Terzic, Rodriguez 3, Lékai 2, Iváncsik G. 2, Jamali 3. Edző: Carlos Ortega. Balatonfüred: Székely – Iváncsik T. 4 (1), Vilovszki 1, Bánhidi 2, Gerdán, Ligetvári 2, Bóka 2. Csere: Borbély (kapus), Szöllősi 8 (2), Faluvégi 1, Grigorjev 2, Győri 2, Kovacsics, Németh B., Gábori, Vasvári. Edző: Csoknyai István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:1. 11. p.: 5:4. 22. p.: 9:11. 27. p.: 14:12. 37. p.: 22:15. 41. p.: 27:17. 54. p.: 34:22.