A Veszprém visszaengedte a Zagrebet, de ott van a SEHA-liga döntőjében

A férfi kézilabda SEHA-liga hatos döntőjének második elődöntőjében a házigazda Veszprém kemény küzdelemben, kiélezett hajrá után 25:24-re legyőzte a horvát Zagrebet.

Ahogy Carlos Ortega a találkozó előtt megjósolta, a két csapat védekezéséről szólt a mérkőzés. Veszelin Vujovicsnak már az 5. percben időt kellett kérnie, mert 4:1-re elment a Veszprém. Átlövésgólt gyakorlatilag nem tudott lőni a magyar csapat, azonban lerohanásokból többször is eredményes volt. Különösen Iváncsik Gergő villogott, ötször is betalált az első harminc percben.

A játékvezetők próbálták megfogni a meccset, és mindkét oldalon több kiállítást ítéltek az első periódusban, de utána a PPD Zagreb több durva szabálytalanságot is megúszott. Persze a Veszprém is felvette a kesztyűt, Renato Sulic már a 16. percben megkapta második két percét. Megtorpant a magyar bajnok, így a 21. percben 9:9-nél egyenlített a horvát együttes. Érkezett a veszprémi kapuba Mikler Roland, és a játékrész hajrája újra a Veszprémé volt, amely 14:10-re tudott vezetni a szünetben.

Ezután úgy tűnt, kézben tartja a találkozót a Veszprém, folyamatosan megvolt az ötgólos különbség. A hazai együttes azonban visszaengedte a meccsbe a Zagrebet, amely előbb három gólt szerezve feljött mínusz kettőre, majd veszprémi időkérés után ugyan újra négygólos hátrányba került, de indított még egy nagy rohamot.

Schuch Timuzsin megkapta a harmadik két percét, miközben a horvátok az 58. percben 24:24-re kiegyenlítettek. Chema Rodríguez azonban egyből betalált, és bár Nagyot még kiszórták, újabb gólt már nem tudott lőni a Zagreb (Mikler ziccert fogott), így az NSO tudósítása szerint meglett a meccs.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA Liga, elődöntő: MKB-MVM VKC – PPD Zagreb (horvát) 25:24 (14:10). Veszprém, 3500 néző. V: Nachevski, Nikolov (macedónok). MKB-MVM: Alilovic – Gulyás 2, Nagy L. 1, C. Rodriguez 5, Sulic 1, Ilics 5 (2), Iváncsik G. 5. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Ruesga, Marguc, Zeitz 2, Nilsson 2, Terzic, Ugalde 1, Lékai 1. Edző: Carlos Ortega. A Zágreb legjobb dobói: Horvat 4 (1), Stepancsic, Brozovic, Kovacevic 3-3.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2:1. 15. p.: 8:5. 21. p.: 9:9. 43. p.: 20:16. 50. p.: 21:19.

A másik mérkőzésen: Vardar Szkopje (macedón) – Meskov Breszt (fehérorosz) 28:32 (11:16).

A regionális sorozatban először induló Veszprémre vasárnap 18 órától a Meskov Breszt vár a fináléban.