Nincs meglepetés, Szeged-Veszprém a döntőben

A férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe a két nagycsapat jutott be.

Szombat délután a veszprémiek simán lenyomták a Mezőkövesdet, hiszen már a félidőben nyolc góllal vezettek, majd a második etapban kicsit kiengedve is könnyedén hozták a kötelezőt: végül 28:23-re diadalmaskodtak.

A címvédő Veszprém ellenfele a vasárnap 14 órakor kezdődő fináléban a Vácot legyőző Szeged lesz. A Bajnokok Ligájában negyeddöntőig jutott szegediek magabiztosan, kilenc gól különbséggel múlták felül a Sport24.hu híre szerint az NB I/B listavezetőjét.

Eredmények. Bomba Magyar Kupa négyes döntő, Pécs. Elődöntők: MOL-Pick Szeged - Vác (NB I/B) 34:25 (21:14), MKB-MVM Veszprém - Mezőkövesd 28:23 (16:8).

A Magyar Kupában sorozatban negyedszer jött össze a Veszprém-Szeged döntő. A 23-szoros győztes Veszprém a 2008-as finálé óta nem kapott ki. Akkor éppen a Szeged kaparintotta meg előle a kupát.