Itt a 24. kupagyőzelem!

A régi rivális Tisza-partiak csupán egy félidőn keresztül tudtak lépést tartani a veszprémiekkel.

A Bajnokok Ligájában is a négyes döntőbe jutott Veszprém az első félidő közepére négygólos előnyt harcolt ki, 9:5. Juan Carlos Pastor időt kért, rendezte a sorokat, a Szeged pedig sorozatban négy gólt szerezve egyenlített, 9:9. Masszívan védekeztek a csapatok, nagy iramban komoly küzdelem zajlott a pályán, a veszprémiek egytalálatnyi előnnyel fejezték be ezt a játékrészt, 12:11.

A második félidő elején pár percig tartotta még a lépést a Veszprémmel a Szeged, de 18:14-nél Pastor megint kénytelen volt elmagyarázni játékosainak, miként tudnák feltartóztatni ellenfelüket. Ezúttal azonban nem használtak a szavai, legalábbis a címvédő csapat növelte előnyét, a 48. percben már hét góllal vezetett, 22:15. Innen pedig az ATV.hu híre szerint már nem volt visszaút a szegediek számára.

A Magyar Kupában sorozatban negyedszer jött össze a Veszprém-Szeged döntő. A Veszprém a 2008-as finálé óta nem kapott ki. Akkor éppen a Szeged kaparintotta meg előle a kupát.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Magyar Kupa döntő: MKB-MVM Veszprém KC –MOL-PICK Szeged 26:22 (12:11). Pécs, 3000 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Veszprém: Alilovics – Marguc 5 (1), Nagy L. 5, Chema Rodríguez 2, Sulic 3, M. Ilics 6 (1), Iváncsik G. 2. Csere: Schuch, Terzic, Zeitz 1, Ruesga 1, Nilsson, Gulyás 1, Ugalde. Edző: Carlos Ortega. Szeged: Wyszomirski – Prodanovics, Zubai Sz. 2, Kallmann 5, Blazevic, Ilyés 3, Bombac 2. Csere: Sierra (kapus), Balogh ZS. 5, Vranjes, Parrondo, A. García 2, Ancsin 3. Edző: Carlos Pastor.

Az eredmény alakulása. 10. perc: 4:4. 15. p.: 9:5. 21. p.: 9:9. 38. p.: 15:13. 44. p.: 20–:14. 48. p.: 22:15.

Korábban a bronzmérkőzésen: Mezőkövesd - Vác (NB I/B) 30:21 (15:11).