Egy félidőnyi szegedi csoda, majd beindult a veszprémi henger

A hazai pályán játszó MKB-MVM Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonását.

A rájátszásban a veszprémiek otthon 29:24-re nyertek, idegenben pedig 31:25-re, így az övék volt a pályaelőny a fináléban.

Már a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a címvédő, de hiába jutott előnyhöz, rendre egyenlített a Tisza-parti gárda. A hazaiak 5:3 után állandósították egy-két gólos vezetésüket, 8:6-nál azonban megtorpantak, és gyakorlatilag semmit sem tudtak kezdeni a nagyszerűen védő Sierrával. A nyolcperces veszprémi gólcsendig Parrondóék egy 6:0-s sorozatot produkálva fordítottak (8:12), és a szünetig őrizték is magabiztos előnyüket, 12:15.

A fordulást követően Mikler érkezett a hazai kapuba, és a védekezés feljavulásával meg is kezdte felzárkózását a veszprémi együttest. Bár a 36. percben még mindig hárommal vezettek a szegediek (15:18), Robledo kiállítása után hamar elfogyott a felek közötti különbség (18:18), de a vendégek az időkérés után a 47. percig tartották magukat, 22:21. Ekkora azonban rövid idő alatt Sulic, Ilics és Nagy is betalált (25–21), innen pedig már nem volt visszaút. Noha Ancsin bombája után úgy nézett ki, hogy a végjáték még szoros lehet (25–23), az utolsó percek már veszprémi örömjátékot hoztak, és 29:23-ra nyert a címvédő az NSO tudósítása szerint.

Jegyzőkönyv.Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés: MKB-MVM VKC – MOL-Pick Szeged 29:23 (12:15). Veszprém Aréna, 4900 néző. V.: Herczeg, Südi. Veszprém: Alilovic – Gulyás, Nagy L. 9, Sulics 5, Rodriguez 3, Iéics 6 (1), Iváncsik G. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Zeitz 1, Lékai 1, Ugalde 3, Marguc, Nilsson 1. Edző: Carlos Ortega. Szeged: Sierra – Prodanovic 2, Zubai 2, Kallman 5, Blazevic, Ilyés, Bombac 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh 1, Parrondo 3 (2), Vranjes 1, Robledo 5, Ancsin 2, Vadkerti. Edző: Juan Carlos Pastor.