A PSG legyőzésével tornagyőztes a Veszprém

Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata nyerte meg az EuroTournoi elnevezésű strasbourgi felkészülési tornát, miután a döntőben 32:31-re legyőzte a francia PSG-t.

Az első félidőben a Bajnokok Ligája-döntős, magyar bajnok és kupagyőztes együttes a kiegyenlített első periódus után a szünet előtt hatgólos előnyre tett szert (11:17), amelyből három maradt meg a harmincadik perc végére.

A francia sztárcsapat Nikola Karabatic vezérletével az 50. percre utolérte a Veszprémet (29:29), de a hajrában újra csak kapaszkodnia kellett az eredmény után. Izgalmas percek következtek, többször is csak egyetlen gól volt a bakonyiak előnye. Mikkel Hansen a legvégén időn túli hétméterest lőhetett (előtte Mirsad Terzic és Chema Rodríguez is piros lapot kapott), de fölé pattintotta, a Veszprém 32:31-es sikerével lett tornagyőztes.

Az ünnepélyes eredményhirdetés alkalmával az NSO tudósítása szerint a legjobb játékosnak Momir Ilicset választották meg.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, döntő: PSG (francia) – MVM Veszprém 31:32 (14:17). A legjobb dobók: Hansen, N. Karabatic 7-7, Narcisse 6, ill. Marguc 7, Ilics 6.

További eredmények: Montpellier (francia) – Schaffhausen (svájci) 38:26 (19:11), Chambéry (francia) – La Rioja (spanyol) 31:34 (17:13) – hetesekkel.