A sok hiba ellenére sem forgott veszélyben a Veszprém győzelme

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Veszprém hazai pályán 33:25-re nyert a Besiktas ellen.

A meccs előtt rendezték meg a városban a 2009-ben meggyilkolt Marian Cozma emlékére szervezett jótékonysági futást. A szervezők a befolyt összeget a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány javára utalják át. A hazai játékosok a meccsen a mellrák elleni kampányhoz csatlakozva rózsaszínű zokniban léptek pályára.

Nem volt könnyű dolga Xavier Sabaté edzőnek, ugyanis nem maradt egészséges balkezes átlövője. Mint ismert, Nagy László és Christian Zeitz is megsérült, és a kényszerből jobbátlövőként bevetett Gulyás Péter kézfeje sem százszázalékos. A meccs keretébe bekerült a 19 éves Varjú Martin is, aki élete első BL-összecsapására készült. Érdekesség, hogy sérülése ellenére Nagy is ott volt a kispadon, igaz, most nem játékosként, hanem hivatalos személyként.

Sok hiba jellemezte az első félidőt, a törökök jól tartották magukat. Nem volt meggyőző a Veszprém, de így is el tudott menni a játékrész hajrájában négy-öt góllal, a szünetben 17:12-re vezetett a magyar bajnok.

Főleg szélről volt sok a kihagyott lehetőség. A török ellenfelet a délszláv légiója (elsősorban a kapus Miroszlav Kocsics, az irányító Nemanja Pribak és a szélső Drako Djukics) tartotta mérkőzésben, a félidei különbségnél nemigen tudott jobban elhúzni a bakonyi együttes. Az első harminc percben Mirko Alilovic, a másodikban Mikler Roland mutatott be szép védéseket. Momir Ilics úgy lett a találkozó legeredményesebbje kilenc találattal, hogy hetest is rontott. Gulyás jobbátlövő pozícióból is betalált négyszer, a Veszprém koránt sem tökéletes játékkal is biztosan nyerte meg a meccset. Az utolsó másodpercekben Varjú első BL-góljával állította be a végeredményt.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája,A-csoport, 4. forduló: MVM VKC–Besiktas JK (török) 33:25 (17:12). Veszprém, 5000 néző. Vezette: Bounouara, Sami (franciák). MVM VKC: Alilovic – Lékai 2, Terzic 1, Schuch, A. Nilsson 4, M. Ilics 9 (5), Iváncsik G. 2. Csere: Mikler (kapus), G. Marguc 2, Gulyás P. 4, Chema Rodríguez 3, Ugalde 1, Sliskovic 2, Sulic 2, Pálmarsson, Varjú 1. Az ellenfél legjobb dobói: Djukics 6 (1), Pribak 5, Dacsevics, Rasics 5-5.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 3:4. 11. p.: 6:4. 14. p.: 9:5. 21. p.: 12:10. 27. p.: 16:11. 33. p.: 19:13. 40. p.: 21:18. 51. p.: 29:23.

A többi eredmény: Flensburg (német) – Celje PL (szlovén) 30:20 (13:10), Paris SG (francia) – PPD Zagreb (horvát) 34:23 (18:8), Wisla Plock (lengyel) – THW Kiel (német) 23:37 (8:18).

A csoport pillanatnyi állása: 1. Veszprém 7, 2. Kiel (német) 6, 3. Paris SG (francia) 4, 4. PPD Zagreb (horvát) 4, 5. Wisla Plock (lengyel) 3, 6. Celje PL (szlovén) 2, 7. Flensburg (német) 2, 8. Besiktas (török) 0 ponttal.

A Veszprém az NSO információi szerint jövő szombaton a csoportelsőséget nagy mértékben befolyásoló rangadón fogadja a német THW Kielt.