Biztos veszprémi siker Celjében

A papírformának megfelelően győzött a Veszprém Celjében a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

A Bajnokok Ligája A-csoportjában az eddig csupán egyetlen győzelemmel álló Celjére várt az a lehetetlen küldetés, hogy megállítsa a remek Veszprémet. A meccs előtt a magyar csapatnál úgy vélekedtek, hogy az otthonában rendkívül kellemetlen szlovén gárda veszélyes is lehet.

Nos, mégsem lett veszélyes. A korábban a legerősebb csapatokat is nagy küzdelemre késztető Celje lényegében végig futott az eredmény után. A Nilssont és Zeitzet nélkülöző magyar csapatot nagyjából ezer szurkoló kísérte el, és azt látták, hogy elsősorban Sulic révén már rögtön az elején megugrott a piros mezes csapat az ellenfelétől.

A szlovének mit sem tudtak kezdeni az erős védőfallal, valamint a kiválóan osztogató Nagy Lászlóval, aki az első meccsét játszotta a BL-ben a sérülése után. A félidei hatgólos előny híven tükrözte a két csapat közti különbséget.

A második félidőben már több szerepet kaptak a cserék, de így is tovább hízott a különbség, egészen nyolcig. A szlovének az utolsó negyedórában felpörögtek, mindenképpen szerették volna elkerülni a nagy vereséget. Ez végül sikerült is nekik, hiszen csak három góllal kaptak ki, de a veszprémi győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, 27:30.

Ezzel a sikerrel a magyar együttes az NSO.hu tudósítása szerint feljött a csoport második helyére, és legközelebb ismét a Celjével játszik, ezúttal már Veszprémben.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport. 7. forduló: RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) – MVM Veszprém KC 27:30 (11:17). Celje, 4000 néző. V.: Stark, Stefan (románok). Celje: Gajic – Mlakar 4, Janc 3, Poteko 2, L. Zvizej 6, Dobelsek 1, Zarabec 4. Csere: Lesjak (kapus), Dujmovic, Blagotinsek 1, Patrianova 1, Kodrin 1, Ivic 3 (1), Gal Marguc 1 (1). Edző: Branko Tamse. Veszprém: Mikler – Gasper Marguc 3 (1), Nagy L. 4, Sulics 8, Rodriguez 1, Ilics 7 (1), Ugalde 2. Csere: Schuch, Terzic, Sliskovic 1, Gulyás 1, Lékai 2, Iváncsik G. 1. Edző: Javier Sabaté.

A többi eredmény: Wisla Plock (lengyel) - Besiktas (török) 32:26 (15:12), THW Kiel (német) - PSG (francia) 26:30 (10:16), Flensburg-Handewitt (német) - HC Zagreb (horvát) 28:27 (12:13).

A csoport állása: 1. PSG, 2. Veszprém 11, 3. Flensburg-Handewitt 10, 4. Kiel 8, 5. HC Zagreb 6, 6. Wisla Plock 5, 7. Celje 2/6 mérkőzés (184-200), 8. Besiktas 2/7 (183-230) ponttal.