22. sikerét aratta a zöld-fehér együttes

Gera Zoltán fejesgóljával a Ferencváros lett a Magyar Kupa győztese.

83 év után találkozott egymással a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében az Újpest és a Ferencváros csapata. A zöld-fehérek kezdték aktívabban a mérkőzést, többször is zavart tudtak okozni Balajcza kapuja előtt. A 15. percben Pintér kapufája után már közel járt a gólhoz a Fradi, akik majdnem egy öngóllal szerezték meg a vezetést. Hajnal szabadrúgása után Heris kis híján a saját kapujába fejelt.

Az első félidő végén a 24.hu tudósítása szerint kicsit leült a meccs, és sajnos a második játékrészben is inkább a küzdelem dominált. Az Újpest igazán helyzetet sem tudott kialakítani, Dibusz komolyabb védés nélkül védte végig a 90 percet.

Aztán a 78, percben megszületett a mindent eldöntő találat. Egy szöglet után Gyömbér fejelte vissza a labdát, amelyet Gera néhány méterről a kapuba bólintott, 0:1. A bekapott gól után nem tudott újítani a lila-fehér együttes, így története 22. kupagyőzelmét aratta a Fradi.

Az FTC így a bajnokság után a Magyar Kupát is bezsebelte.