Minimális az előny

A férfi kézilabda NB I. felsőházi csúcsrangadóján – kvázi döntőjének első felvonásán – a Veszprém hazai pályán 30:29-re legyőzte a Szegedet.

A hetesekkel elveszített kupadöntő után a szegediek ezúttal villámrajtot vettek, és az első félidőben hét gólig jutó Källman vezérletével a 7. percben már négy góllal vezettek, 1:5. Xavier Sabaté intelmei (és Thiagus Petrus kiállítása) után éledezni kezdett a Veszprém, és az első negyedóra végén már csak egy gól volt a hazaiak hátránya, 6:7. Källmanék hamar megléptek ugyan hárommal (6:9), de Sulic találataival egalizált a bakonyi gárda (9:9), és a 25. percben a meccs folyamán először már vezetett is, 12:11.

Bár a szünetre így is a vendégek vonulhattak előnnyel (14:15), ezt követően már egyszer sem vezettek a szegediek, a 39. perctől kezdve pedig egy 3:0-s sorozattal el is lépett a Veszprém. A szegediek Wyszomirski védései után rendre vissza tudtak kapaszkodni egy gólra, míg a veszprémieknél előbb Lékai, majd Pálmarsson lépett elő vezérré. Állandósul az egy-három gólos differencia, és bár az 55. percben úgy tűnt, Sulic találata megtöri a vendégeket (30:27). A szegediek az egyenlítésért támadhattak – igaz, az NSO.hu tudósítása szerint hiába, 30:29.

Ha a Veszprém a papírformának megfelelően otthon elintézi a Vácot, akkor a döntés a „finálé visszavágójára” marad, a Szeged egygólos hátrányból várja a meccset.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., rájátszás az 1-6. helyért: MVM VKC – Mol-Pick Szeged 30:29 (14:15). Veszprém, 5000 néző. V.: Andorka, Hucker. MVM VKC: Mikler– Gulyás 2, Nagy L. 5, Sulics 5, Rodriguez 1, Ilics 4 (2), Iváncsik G. 1. Csere: Alilovics (kapus), Schuch, Terzics, Ugalde 2, Sliskovics 1, Palmarsson 4, Nilsson 1, Lékai 3, Marguc 1. Edző: Javier Sabaté. Szeged: Sierra – Parrondo 1, Thiagus-Petrus, Blazevic, Ilyés 2, Kallmann 9, Bombac 8 (5). Csere: Wyszomirski (kapus), Vranjes 1, Balogh 4, Ancsin 1, Robledo 2, Zubai, Mindegia 1, Curuvija. Edző: Juan Carlos Pastor.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 1:5. 20.p.: 9:9, 41.p.: 22:19. 53. p.: 28:27.