Ismét a harmadik vonalban a veszprémi foci

A megyei bajnoki cím után sikerrel vették az osztályozós akadályt is.

A hajdanában még az élvonalban is sikeres éveket eltöltő veszprémi labdarúgók a közelmúltban - immár másodszor... - a megszűntetés sorsára jutottak. Az újrakezdés sikeres volt: a megyei elsőosztályban a 2015/16-os évi bajnokságot meglehetős fölénnyel nyerte a Rugovics Vendel-Kozma Csaba irányította, helyi fiatalokból kialakított együttes.

Ez a gárda 34 meccsen 97 pontot gyűjtött be, s ezzel 16 ponttal előzte meg a korábbi évek sikercsapatát, az Úrkút csapatát!

Az NB III-ba jutásért vívott osztályozón egy hete a Fejér megyei bajnok Iváncsa ellen idegenben léptek pályára és 2:1 arányban előnyt szereztek a hazai visszavágóra. Szombaton A Jutasi-úti műfüves pályán ugyan hamar vezetést szerzett a vendégek csapata (0:1), de ezt a hátrányt mintegy negyedóra elteltével a helyiek kiegyenlítették (1:1). Mi több: az első félidő hosszabbításában a vezetést is megszerezték, 2:1.

Fordulás után is eseményekben gazdag volt a játék és a 70. percben a Fejér megyei bajnok kiegyenlített, 2:2. A hajrában hallatlan izgalmak közepette mindkét együttes növelhette volna góljai számát, de végül a hálók ebben az időszakban érintetlenek maradtak és ez a Veszprém feljutását eredményezte.

Jegyzőkönyv. Labdarúgó megyei I. osztályozó az NB III-ba jutásért, 2. mérkőzés: Veszprémi LS – Iváncsa KSE 2:2 (2:1). Gól: Burcsik (20.), Meiczinger (46.), ill. Aradi (5.), Sinka (70.).

NB III-ba jutott: a Veszprém, 4:3-as összesítéssel.