Félidőt veszített odahaza a Veszprém, de azért nyert

A férfi kézilabda SEHA-liga alapszakaszának negyedik fordulójában a Telekom Veszprém hazai környezetben négygólos győzelmet aratott a horvát Nexe Nasice ellen.

A vendégek az első félidőben 17 gólt kaptak, érett a biztos veszprémi siker. A szünet után azonban fordult a kocka. A horvátok az erőviszonyok és az első félidőben látottak alapján váratlanul egyenlő erők csatájára kényszerítették vendéglátóikat. A Nexe védekezése alaposan feljavult, így a vendégek a második felvonást 11:10-re megnyerve a végére egyet le tudtak dolgozni a félidei ötgólos hátrányukból.

Javier Sabaté értékelése az NSO tudósítása szerint: – Jó csapat a Nexe, a múlt héten egy góllal verték a Meshkov Bresztet. Kezdetben jól játszottunk, de a Barcelona elleni kemény találkozó után, főleg a második félidőben sokat hibáztunk. Vannak, akiktől jobb hozzáállást, bajnoki csapathoz méltó bajnokhozzáállást várok. Nem csak 30 vagy 59 percig kell koncentrálni, hanem 60-ig, ezért picit mérges vagyok ma. Hiszek bennük, igaz, hogy nem volt semmi időnk a felkészülésre, de tudtuk, hogy ez lesz, nincs kifogás, mostantól száz százalékosan a Szeged ellen készülünk, természetesen nyerni szeretnénk. A Szeged nagyon jól igazolt, izgalmas és nehéz mérkőzés lesz, okosnak kell lennünk, egy bajnokság nagyon hosszú.

Jegyzőkönyv: férfi kézilabda SEHA-liga, alapszakasz, 4. forduló: Telekom VKC – Nasice Nexe 27:23 (17:12). Veszprém, 2200 néző. V.: V. Butskevich, Y. Butskevich (fehéroroszok). Telekom: Borbély – Gulyás 3, Ancsin 3, Blagotinsek 4, Lékai 1, Ilics 3, Iváncsik 3. Cs: Mikler (kapus) Palmarsson 1, Nilsson 1, Marguc 2, Chema Rodriguez 1, Terzic, Ligetvári 1, Sulic 2, Gajics 2 (1). Edző: Javier Sabate. Nexe: Lorger 1 – Zrnic 3 (2), Srsen 5, Mrdenovic 1, Vegar 3, Barisic 3, Nuic. Cs: Vesligaj (kapus), Micevic, Sakic 1, Halilkovic, Nenadic 2, Herceg 1, Eter 2, Pavletic 1. Edző: Zdenko Kordi. Az eredmény alakulása. 7. perc: 6:2. 14. p.: 10:6. 25. p.: 14:11. 40. p.: 19:16. 50. p.: 24:19. Kiállítások: 4,  ill., 2 perc