A Veszprém az utolsó pillanatokban bukott a PSG ellen

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában magas színvonalú mérkőzésen 29:28-as vereséget szenvedett a Paris Saint-Germaint ellenében, ezzel elveszítette hazai veretlenségét.

Mikler-parádéval, de pontatlan veszprémi támadójátékkal kezdődött a mérkőzés, így a belelendülő franciák hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, 3:6. Ilics és Lévai vezérletével kezdett belerázódni a hazai offenzíva, de a másik oldalon játszó világsztárok sem pihentek, így rendre csak egy gólra tudott zárkózni a Veszprém, 8:9. Gensheimer rövid idő alatt szerzett három góljával ismét ellépni látszottak a franciák, 11:14. A szünetre egy gólra kapaszkodott vissza a Veszprém, 14:15.

Fordulás után a bakonyiak a 37. percben végre utol is érték ellenfelüket (18:18), sőt a 42.-ben Sulic találatával követően először vezettek, 21:20. A dupla emberhátrányt kegyetlenül megbüntette a PSG, Gensheimerék 4:0-s sorozattal fordítottak (21:24), csakhogy Lékaiék sem adták fel, és Ilics újabb gólja már ismét veszprémi előnyt jelentett, 26:25. A rendkívül kiélezett végjátékban a veszprémiek emberelőnyénél Omeyer lehúzta a rolót, az utolsó négy percben pedig már gólt sem szerzett a magyar bajnok. Ráadásul Gensheimer a végén viszont megint eredményes volt, így nyert a PSG, 28:29.

Xavier Sabaté értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Tisztában voltunk vele, hogy a mérkőzés hatvan percig tart, nem elég ötvenkilencig koncentrálni. A kezünkben volt a győzelem, mert többször is vissza tudunk jönni háromgólos hátrányból. Az utolsó két percben kétszer is volt esélyünk a győzelemre, de Omeyer védett, az utolsó támadásunknál pedig rossz döntést hoztunk. Nem volt sportszerű, hogy olyan szabálytalanságokért kaptunk kétperces büntetést, amiért ez nem jár. Olyan kitűnő játékosok, mint Uwe Gensheimer, Nagy László vagy Daniel Narcisse nem vétettek olyat, amiért ki kellett őket állítani.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 7. forduló. Telekom VKC - PSG (francia) 28:29 (14:15). Veszprém, 5000 néző. V.: Krstic, Ljubic (szlovénok). Telekom: Mikler – Gajics 2 (2), Sulics 4, Nagy L. 2, Schuch, Ilics 8, Ugalde 3. Csere: Alilovics (kapus), Gulyás 1, Iváncsik, Nilsson 2, Ancsin, Terzic, Lékai 6. Edző: Xavier Sabaté. PSG: Omeyer – Abalo 4, Remili 3, L. Karabatics 5, Narcisse 2, Hansen 4, Gersheimer 8 (1). Csere: Mollgaard, Stepancic 1, Kounkoud, N. Karabatic 2. Edző: Zvonimir Serdarusic.

Az eredmény alakulása: 9. p.: 2:4. 13. p.: 3:6. 27. p.: 11:14. 37. p.: 18:18. 42. p.: 21:20. 47. p.: 21:24. 53. p.: 26:25. 56. p.: 28:27.