Biros-góllal kezdődött és zárult az egri vendégjáték

A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázót búcsúztató kézilabda mérkőzésen a Telekom Veszprém idegenben 28:20-ra legyőzte az újonc házigazdát.

- Egyesületünk életében történelmi eseménynek számít a huszonnégyszeres bajnok Veszprém első egri vendégjátéka. Ezt az alkalmat szeretnénk megkoronázni Biros Péter pályára küldésével, hogy az egri kézilabdás közösség is tiszteleghessen a háromszoros olimpiai bajnok játékos-pályafutása előtt. Felkérésünk természetesen erre az egyetlen, ünnepi alkalomra szól, és hálásak vagyunk Péternek, hogy elfogadta az invitálást – mondta Szabó Róbert társadalmi elnök az NB I-es mérkőzést megelőzően.

A 40 esztendős Biros Péter csapatkapitányként, a 76-os mezszámban lépett pályára a találkozón, amelyen a közönség óriási ovációval köszöntötte a játékosok bemutatásakor.

Biros utánpótláskorában kézilabdázott, a bevakszozott labda mégis megtréfálta a mérkőzés elején. Az első három lövéséből nem született gól, a negyedik kísérlete azonban már utat talált a veszprémiek kapujába, így 1 perc 26 másodperc elteltével az Eger szerezte meg a vezetést.

Ezek után a tartalékos összeállításban pályára lépő Veszprém természetesen fordított, ám a szünetben csak egy góllal vezetett, 10:11. A második félidő elején Iváncsik Gergő és Gasper Marguc góljaival elhúztak a vendégek (13:18), majd hét-nyolc percen keresztül állandósult a különbség, 19:23.

Az utolsó tíz percben Marguc két, míg Ancsin Gábor három gólt szerzett, így a Veszprém már kilenc góllal is vezetett (19:28), az utolsó pillanatokban azonban időn túli hétmétereshez jutott az Eger: ekkor ismét pályára lépett Biros Péter, akinek egy vaksztalan labdát adtak a kezébe. Az egri közönségkedvenc értékesítette a hetest, kialakítva ezzel az NSO tudósítása szerint a 20:28-as végeredményt.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I.: Eszterházy ESBS - Telekom Veszprém 20:28 (10:11). Eger, 900 néző. V.: Bíró Á., Kiss O. Eszterházy: Stochl – Lezák 4, Radojevics 4 (2), Szabó P. 1, Biros 2 (1), Petro 3, Antl 1. Csere: Repóth, Mátrai (kapusok), Bajorhegyi, Dobó Zs. 2, Szűcs, Padla, Dutra 2, Menyhárt 1. Edző: Tóth Edmond. Veszprém: Borbély – C. Rodriguez 2, Kopljar 3, Blagotinsek 2, Schuch, Ligetvári 2, Iváncsik G. 4. Csere: Alilovic (kapus), Füzi 4, Marguc 6, Ancsin 3, Milasevic 1 (1), Terzic 1, Aflitulin. Edző: Javier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:2. 12. p.: 4:5. 18. p.: 5:7. 24. p.: 6:9. 36. p.: 13:14. 42. p.: 14:19. 48. p.: 19:22. 54. p.: 19:25.