Hengerelt a bajnok

Az 1. Futsal Club Veszprém nem tudta megnehezíteni a címvédő Rába ETO dolgát az NB I. felsőházi rájátszásának hétfői nyitányán.

Az élvonal felsőházi (1-6. helyért kiírt) rájátszásának első körében a lehető legnehezebb ellenfél, az alapszakaszt toronymagasan megnyerő Győr várt Madarász János együttesére.

A bakonyiak bő tíz percig tudták tartani a lépést a címvédő vendégeként. Gulyás és Boromisza Dániel góljainak köszönhetően a 12. percben még 2:2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban azonban nem kegyelmezett az ETO, amely a szünetben már kettővel vezetett, 4:2.

A második játékrészben aztán rátettek még egy lapáttal, Davide triplázott, az exveszprémi Vas, valamint Constantino pedig duplázott. A bakonyiaknál a klub honlapjának tudósítása szerint csak Boromisza Gábor talált be, együttese így nem tudta elkerülni a kiütéses vereséget, 9:3.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I. felsőházi rájátszás, 1. forduló: Rába ETO – 1. Futsal Club Veszprém 9:3 (4:2). Győr, Magvassy Sportcsarnok. V.: Kovács (Czene-Joó, Imre). Rába ETO: Tóth – Davide, Constantino, Dávid, Drahovsky. Cserék: Matkovics (kapus), Németh, Gémesi, Harnisch, Vas, Juanra, Sáhó, Bognár B., Tama. Edző: Marcos Angulo. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Gulyás, Boromisza G., Boromisza D. Cserék: Sárdi (kapus), Hoffer, Petróczi, Tar, Püspök, Finta, Füzy. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Davide (9., 24., 31.), Harnisch (10.), Juanra (14.), Vas (15., 38.), Constantino (24., 25.) ill. Gulyás (11.), Boromisza D. (12.) Boromisza G. (34).

Folytatás pénteken (18.30): az 1. FCV az Aramist fogadja a Március 15. utcai sportcsarnokban.