Hozta a kötelezőt a Telekom Veszprém

A bakonyiak a férfi kézilabda NB I alapszakaszában hazai pályán 40:22-re legyőzték az 5. helyezett Csurgót.

A két csapat őszi mérkőzésén a Csurgó hazai környezetben meg tudta szorongatni a címvédő Veszprémet: a félidőben még csak egy gól volt a különbség a csapatok között, végül öttel nyertek a vendégek. Ezúttal kisebb ellenállásba ütközött Javier Sabaté legénysége, amelyben ott volt a Dánia elleni idegenbeli Eb-selejtezőt kihagyó Mikler Roland és Nagy László is.

A találkozó első perceiben egyik csapat sem találta góllövő formáját, az első néhány támadás során egyik háló sem rezdült. Aztán 3:3-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a Veszprém került előnybe, amit a szünetre hétgólossá tett, így magabiztos vezetéssel vonulhatott pihenőre a bajnokcsapat, 20:13.

A fordulás után egy 6:3-as rohammal tízgólosra növelte előnyét a házigazda, amelyet az sem állított meg a gólszerzésben, ha emberhátrányba került. A Veszprém a második félidőben is 20 gólt szerzett, ahogy az elsőben. A Csurgó viszont visszafogottabb teljesítményt nyújtott támadásban, így összesen 22-ig jutott. A Veszprém érvényesítette a papírformát, és az NSO tudósítása szerint visszavette első helyét a tabellán, 40:22.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 5. forduló (elhalasztott mérkőzés): Telekom VKC - Csurgó KK 40:22 (20:13). Veszprém, 2800 néző. V.: Hargitai G., Markó G. Telekom: Mikler – Gajic 1, Sulics 6, Nagy 2, Ilics 9 (1), Iváncsik 3, Chema Rodríguez 1. Csere: Alilovic (kapus), Gulyás 2, Schuch 1, Pálmarsson, Ugalde 2, Marguc 2, Blagotinsek 3, Lékai 3, Ligetvári 5. Edző: Xavier Sabaté.