Második hely a Sparkassen Kupán

A döntőben a francia Nantes együttese múlta felül a veszprémieket.

Rangos felkészülési tornán vett részt a Telekom Veszprém kézilabda csapata a németországi Ehingenben. A csoportmérkőzések során előbb eldöntetlenül (28:28) mérkőzött a horvát Zagreb ellenében, később azonban két góllal (35:33) legyőzte a német Göppingen együttesét a magyar bajnok.

A döntőben (a klub honlapjának tudósítása szerint) hatalmas küzdelem zajlott, a félidőben 15:17 volt az állás. Szünet után sem csökkent az iram és a változatos küzdelem. Izgalmas hajrát követően végül 34:32 arányban alulmaradt az új összetételű bakonyi gárda francia ellenfelével szemben.

A torna végeredménye: 1. HBC Nantes (francia), 2. Telekom Veszprém KC, 3. Füchse Berlin (német), 4. Frsich Göppingen (német), 5. PPD Zagreb (horvát), 6. Stuttgart (német).

A legjobb kapus: Cyril Dumoulin (HBC Nantes). A torna legjobb játékosa: Lékai Máté (Telekom Veszprém). A gólkirály: Petar Nenadic (Füchse Berlin)