A Bayern a 89. percben nyerte meg a BL-döntőt

A Bayern München nyerte meg a Bajnokok Ligája 2012/13-as kiírását, miután a londoni, német házidöntőben 2:1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

A bajorok győztes találatát a gólpasszt is kiosztó Arjen Robben a 89. percben szerezte. A Borussia 0:1 után még egalizált Gündogan 11-esével a rengeteg helyzetet hozó finálén, de a második müncheni gólra már nem volt válasza.

Fantasztikus volt már a első félidő is, amelyet a Dortmund kezdett jobban, az első 20 percben több lehetősége is volt.

A folytatásban is a helyzetekről szólt első sorban a meccse, a két kapus, Neuer és Weidenfeller is remek napot fogott ki összességében, nekik volt köszönhető, hogy nem született gól az első játékrészben. Amelyhez egy sokak szerint elmaradt (piros?) lap is fűződött, a 26. percben Ribéry csapott egyet Lewandowski felé.

A szünet után aztán már jöttek a gólok is, először a 61. percben: Ribéry és Robben passzolgatott a bal szélen, a holland kapott egy remek labdát a franciától, majd centerezett és az érkező Mandzukic közelről a hálóba lőtt, 0:1.

Nem sokkal később egyenlített a szinte azonnal magához térő Dortmund: Dante rúgta meg (már volt egy sárgája) Reust 11-est érően, a büntetőt Gündogan váltotta gólra a 68. percben, 1:1. A 79. percben Lewandowski taposta meg Boatenget (a lap itt is elmaradt), előtte azonban a focié volt a főszerep, Alaba lövésénél Weidenfeller védett nagyot.

Már-már úgy tűnt, hogy a jöhet a hosszabbítás, ehelyett jött Robben a 89. percben és közeli góljával eldöntötte a finálét. A 2:1-s győzelemmel a csakfoci.hu információja szerint története ötödik BEK/BL-serlegét szerezte meg a Bayern München.