Nyíregyházán ikszelt a Loki

A bajnok és az újonc összecsapásával kezdődött meg az élvonalban a 2014/15-ös labdarúgó bajnokság.

Elkezdődött a magyar labdarúgó-bajnokság 2014-15-ös szezonja, a címvédő DVSC-TEVA keleti riválisához, az újonc Nyíregyházához látogatott. A hét közben a Bajnokok Ligája-selejtezőjében továbbjutó Loki kezdte jobban a meccset, már a 6. percben kapufát lőtt Bódi révén, a szünet előtt nem sokkal pedig a vezetést is megszerezte, Seydi volt eredményes, 0:1.

A második felvonásban már megvoltak a Szpari lehetőségei is, majd Abdouraman harcolt ki büntetőt, Pekár pedig higgadtan értékesítette a tizenegyest a 73. percben, 1:1. A gól meghozta a hazaiak kedvét, több lehetősége is volt a Nyíregyházának, azonban a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

Több találat már nem született - debreceni oldalon Seydi lőtt fölé ígéretes helyzetből -, 1:1-gyel indult a szezon. Ráadásul egy jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok.

Jegyzőkönyv. OTP Bank Liga, 1. forduló: Ny. Spartacus - Debrecen 1:1 (0:1). Nyíregyháza, 4000 néző. V.: Kassai. Gólszerző: Pekár (73., 11-esből), illetve Seydi (40.).