Nagy csatában bronzot nyert a női pólóválogatott

A margitszigeti vízilabda-Eb bronzmeccsén a magyar női válogatott fordulatos, izgalmas mérkőzésen győzte le Olaszországot.

A spanyolok elleni vereség után Merész András csapatának a bronzérem megszerzése maradt, ehhez viszont egy nehéz ellenfél, Olaszország ellen kellett volna nyerni.

A meccset nem is kezdtük jól, annak ellenére, hogy a szövetségi kapitány ezúttal Gangl Edinát állította a kapuba Bolonyai Flóra helyett, hiszen az olaszok már 2:0-ra is megléptek, majd az első negyed végén 3:2-re mentek.

A második etapban aztán feltámadt nemzeti csapatunk, a lányok elképesztő tempót diktáltak, és precíz játékkal ötször is betaláltunk, átvéve a vezetést 7:5-re.

A nagyszünetről viszont nem így jöttünk vissza, fejben mintha megtorpant volna a magyar csapat, így az olaszok két gólt lőve egalizáltak, bár többet is lőhettek volna, de Gangl bravújrai életben tartották érmes reményeinket.

A záró negyedben aztán Kisteleki Dóra és Szűcs Gabriella góljai 9:7-es vezetést jelentettek, majd Bujka ötméterese után 10:8 volt az állás. A végeredményt Garibotti távoli bombája állította be.

A magyar női vízilabda-válogatott a Sport24.hu tudósítása szerint így 2012 után ismét Eb-bronzot szerzett.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Eb, bronzmérkőzés: Magyarország - Olaszország 10:9 (2:3, 5:2, 0:2, 3:2).