Az USA legyőzésével Világkupa-döntős a pólóválogatott

A férfivízilabda-válogatott a Világkupa elődöntőjében az amerikai együttessel találkozott: Benedek Tibor csapata 7:5-ös sikert aratott.

A magyar válogatott két győzelemmel és egy döntetlennel jutott tovább a csoportjából, majd a negyeddöntőben sétagalopp következett Dél-Afrika ellen, hiszen az ellenfél csak egy gólt tudott dobni a mieinknek.

Az elődöntőben a fáradtsággal küzdő magyar fiúkra az Egyesült Államok együttese várt, vagyis a feladat korántsem volt egyszerű.

Ennek ellenére az első negyedben már 3:1-re vezettünk, majd a folytatásban is tartottuk a különbséget, azonban a nagyszünetet követően megtorpant Benedek Tibor legénysége. Az amerikaiak ugyanis Bowen és Mann révén 5:4-re megközelítettek minket, de Varga Dénes és Madaras Norbertnek köszönhetően 7:4-re változott az állás.

Az utolsó nyolc perc sok hibát és pontatlan játékot hozott, gól is csak egy született, amit Cupido dobott, így végül 7:5-ös sikerrel zártuk a meccset.

A vasárnapi fináléban Magyarország ellenfele a horvát-szerb összecsapás győztese lesz.

- A győzelem megvan, de nagy árat fizettünk, Dumi nem játszhat a döntőben. Erről azért most beszélnünk kell. Nem lesz egyszerű, de meg fogjuk csinálni - nyilatkozta a Sport24.hu cikke szerint a szövetségi kapitány a lefújás után.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Világkupa, elődöntő: Magyarország - Egyesült Államok 7:5 (3:1, 2:1, 2:2, 0:1). Gólszerzők: Varga Dénes 3, Hárai 2, Bátori, Madaras 1-1, ill. Mann 2, McConnell, Bowen, Cupido 1-1.