Az MTK lett az örökrangadó nyertese

A megyei NB-s labdarúgó csapatok közül egyedül a Veszprém szerzett pontot...

A labdarúgó NB I. hatodik fordulójában egy örök és egy igazi derbit játszottak. Az MTK-Ferencváros örökrangadón a lelkesebb és összefogottabb kék-fehérek pályájuk átépítése miatt Kispesten fogadták a zöld-fehéreket és teljesen megérdemelten nyertek régi riválisukkal szemben. A Diósgyőr-Debrecen "igazi" rangadón... A pápaiaknak nem sikerült a nyírségi "kirándulás", A Lombard sima vereséget szenvedett.

Eredmények: Videoton - Puskás Akadémia 3:0, Nyíregháza - Lombard Pápa 3:0, Pécs - Kecskemét 1:2, Újpest - Honvéd 0:0, Haladás - Pécs 1:3, MTK - FTC 2:1, Győr - Dunaújváros 4:3, Diósgyőr - Debrecen (félidőben) 1:1.

A bajnokság élén: 1. Videoton 18, 2. Paks 14, 3. Diósgyőr 14 ponttal.

x

Egy osztállyal lejjebb a harmadik fordulót követően a Vasas még mindig pontveszteség nélkül áll. Az ajkaiak azonban hazai környezetben alulmaradtak a Gyírmót gárdájával szemben.

Eredmények: FC Ajka - Gyirmót 0:1, Balmazújváros - Vasas 2:4, Szigetszentmiklós - Zalaegerszeg 3:1, Szeged - Cegléd 2:2, Békéscsaba - Sopron 1:0, Siófok - Soroksár 0:4, Szolnok - Csákvár 2:1, Kaposvár - Mezőkövesd 1:1.

Az élen: 1. Vasas 9, 2. Mezőkövesd 7, 3. Soroksár 6, ... 11. FC Ajka 3 ponttal.

x

Az NB III. nyugati-csoportjában a Balaton-partiak váratlanul gyenge teljesítményt nyújtva hazai környezetben maradtak alul a harmadik fordulós meccsükön. A veszprémiek a Doroggal szemben egy pontot szereztek, kettő veszítettek a hazai döntetlennel.

Eredmények: Balatonfüred - Csepel 1:2, Veszprém FC - Dorog 0:0, Diósd - Sárvár 2:0, Győr II. - Tököl 3:0, Nagyatád - Tatabánya 0:4, Mosonmnagyaróvár - Budaörs 0:3, Újbuda - Rákosmente 1:0, BKV Előre - III. ker. TVE 2:2.

A bajnokság élén: 1. Budaörs 9, Újbuda 9, 3. Csepel 7, ... 10. Balatonfüred 3, ... 13. Veszprém FC 2 ponttal.

x

A Veszprém megyei bajnokság első osztályában a Tapolca elleni győzelmével a Gyulafirátót gárdája áll az élen.

Eredmények: Peremarton/Berhida - Péti MTE 1:4, Herend - Devecser 3:3, Várpalota - Fűzfő 1:2, Balagtonalmádi - Alsóörs 6:0, Csetény - Ugod 2:2, Úrkút - Sümeg 4:2, Gyulafirátót - Tapolca 3:2, Öskü - Ajka Kristály 4:1.

Az állás az élen három forduló után: 1. Gyulafirátót 9, 2. Úrkút 7, 3. Devecser 7 ponttal.