Megyénk NB-s csapatai továbbra sem jeleskednek...

A megyei labdarúgó bajnokságban a forduló rangadóján a bakonyiak nyertek.

A labdarúgó válogatott Eb-selejtező mérkőzése miatt az élvonalban nem volt forduló, az alsóbb osztályú mérkőzéseket is igyekeztek korábban lejátszani.

x

Az NB II-ben az ajkaiak ezúttal a listavezető Vasashoz látogattak és a pillanatnyi papírformának megfelelően szenvedtek vereséget.

Eredmények: Mezőkövesd - Békéscsaba 4:0, Csákvár - Szigetszentmiklós 1:1, Cegléd - Soroksár 0:0, Balmazújváros - Siófok 1:1, Gyírmót - Kaposvár 3:1, Sopron - Szolnok 2:2, Zalaegerszeg - Szeged 2:1, Vasas - FC Ajka 2:0.

Az élen az állás négy forduló után: 1. Vasas 12, 2. Mezőkövesd 10, 3. Gyirmót 9, ... 12. FC Ajka 3 ponttal.

x

A honi labdarúgás harmadik vonalában a negyedik forduló párosításai szerint léptek pályára a csapatok, de mindkét Veszprém megyei együttes idegenbe utazott, s vereséget szenvedett.

Eredmények: Újbuda - BKV Előre 4:0, Rákosmente - Mosonmagyaróvár 2:1, III. ker. TVE - Nagyatád 3:1, Tatabánya - Győr II. 1:7, Dorog - Diósd 2:0, Sárvár - Balatonfüred 1:0, Csepel - Budaörs 1:2.

TSK - Veszprém 2:1 (1:0). Tököl, 200 nétő. V.: Sipos. VFC: Kádár - Németh E., Garai, Császár, Kuti (Venczel), Zsely (Baldauf), Nagy, Skriba, Burcsik, Pavliczky, Tóth (Bolla). Edző: Simon Attila. Gólszerzők: Paluska (42. perc), Németh G. (90.), ill. Bolla (93.).

A bajnokság élén: 1. Budaörs 12, 2. Újbuda 12, 3. Dorog 10, ... 12. Balatonfüred 3, ... 14. Veszprém FC 2 ponttal.

x

A megyei labdarúgó bajnokság első osztályában szintén a negyedik forduló mérkőzéseit vívták a csapatok. A rangadón az Úrkút hazai környezetben legyőzte a korábbi listavezető Gyulafirátót gárdáját, s ezzel a Devecser került élre...

Eredmények: Fűzfő - Herend 2:1, Devecser - Tapolca 4:0, Péti MTE - Várpalota 1:1, Urkút - Gyulafirátót 1:0, Sümeg - Balatonalmádi 0:3, Öskü - Peremarton/Berhida 1:1, Ugod - Ajka Kristály 1:1, Csetény - Alsóörs 1:2.

Az élen: 1. Devecser 10, 2. Úrkút 10, 3. Öskü 9 ponttal.