Hazai vereséggel kezdtük az Eb-selejtezőt

A magyar válogatott hazai pályán 1:0-s vezetés után 2:1-re kikapott az északírektől az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában.

A nemzeti csapat történetének 400. hazai mérkőzésén a rendkívül ötlettelenül futballozó magyarok a 75. percben a szünetben csereként pályára lépett Priskin Tamás fejesgóljával szerezték meg a vezetést, a vendégek azonban hat perccel később Niall McGinn találatával egyenlítettek, majd a 88. percben Kyle Lafferty révén megszerezték a győztes gólt. Az északírek ezzel történetük során először győzték le a magyar válogatottat.

Jegyzőkönyv. Labdarúgó Eb-selejtező, F csoport: Magyarország - Észak-Írország 1:2 (0:0). Groupama Aréna, 22 ezer néző. V.: Aytekin (német). Gólszerzők: Priskin (75.), illetve McGinn (81.), Lafferty (88.).

A magyar válogatott, amelynek kispadján Pintér Attilának ez volt az első tétmérkőzése, legközelebb október 11-én Románia vendégeként lép pályára.