Pontot raboltunk Bukarestből

A magyar labdarúgó-válogatott 1:1-es döntetlent játszott Romániában, az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában.

Dzsudzsák Balázs lőtte a mieink gólját, ezzel egy 1972 óta tartó átkot tört meg a magyar csapat – azóta nem találtunk be a román fővárosban.

Pokoli volt a hangulat a bukaresti stadionban a találkozó elején, ráadásul a román drukkerek kifütyülték a himnuszunkat. Ennek következtében a magyar szurkolók székeket téptek fel és ment egy kis petárdázás is a két tábor között, ez a találkozó első perceiben is zajlott.

Románia jól kezdett, már igen korán sikerült zavart okozniuk a kapunk előtt, de most elmaradt a korai gól. A folytatásban egyre jobban stabilizálódott a védelmünk, ugyanakkor a labda a románoknál volt többet. A 39. percben járt a meccs, amikor Szalai a kapuba fejelt Dzsudzsák szabadrúgása után, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – véleményes ítélet volt, maradjunk annyiban. Ha mindez nem lett volna elég, a szünet előtt megszerezte a vezetést a házigazda, Rusescu maradt üresen a kapu előtt és nem hibázott, 1:0.

A második félidőnek jó felfogásban vágott neki a magyar csapat, veszélyesebben játszottunk, majd egy idő után, Nikolic becserélését követően már két csatárral rohamoztunk. Sokáig nem jött össze az egyenlítés, ám a 82. percben Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból a román kapuba lőtt, 1:1. Ez volt 1972 óta az első magyar válogatott gól Bukarestben! A lefújásig még Nikolic előtt adódott egy hatalmas lehetőség, de az kimaradt, így 1:1 lett a vége.

Jegyzőkönyv. Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló, F-csoport: Románia - Magyarország 1:1 (1:0). Bukarest, 50 ezer néző. V.: Collum (skót). Románia: Tatarusanu – Chiriches, Grigore, Goian (Gardos, 5.), Rat – Pintilii, Hoban – Maxim (Stancu, 84.), Chipciu, Sanmartean (Tanase, 67.) – Rusescu. Szövetségi kapitány: Victor Piturca. Magyarország: Király – Varga, Korcsmár, Juhász, Kádár – Gera (Tőzsér, 77.), Elek – Lovrencsics (Simon, 63.), Dzsudzsák, Stieber (Nikolic, a szünetben) – Szalai Szövetségi kapitány: Dárdai Pál. Gólszerző: Rusescu (45.), ill. Dzsudzsák (82.)