Magabiztos győzelmet aratott a magyar válogatott Ukrajnában

A sikerrel Talant Dusebajev szövetségi kapitány csapata százszázalékos és az első helyről várhatja a tavaszi folytatást.

A magyar férfi kézilabda-válogatott fontos győzelmet aratott Ukrajnában a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőinek második fordulójában. A magyar csapat szerdán a portugálok elleni 31:30-as sikerrel rajtolt, ugyanakkor az ukránok oroszok elleni mérkőzését a két ország közötti politikai viszály miatt április 28-ára halasztották.

Három alapember, Nagy László, Harsányi Gergely és Lékai Máté ezúttal sem tudott sérülés miatt játszani, ám nélkülük is remekül kezdett a magyar csapat, 4:0-ra elhúzott, a hazaiak csak a 8. percben tudtak gólt lőni. Ezt követően lassan rendezték soraikat az ukránok, felzárkóztak, ám emberelőnyben visszaállt a korábbi különbség, és a 18. percben, 4:8-nál időt is kértek a hazaiak. A szakasz utolsó tíz percében Mikler két büntetőt fogott, és Zubai kiállítása alatt sem került bajba a magyar együttes, amely a szünetig lendületben maradt, és hat góllal meglépett.

A második félidő álomszerűen indult, sorozatban lőtt öt találattal a 37. percben már kétszámjegyű lett a különbség (10:20), ekkor időt kértek a megroppant ukránok. A tízperces gólcsendet ugyan sikerült megtörniük, ám a magyar "örömkézilabda" az MTI tudósítása szerint így sem állt le. Mindenki bátran próbálkozott, és a végén minden cserejátékosát pályára küldhette a kapitány.

A magyar csapat célja, hogy kijusson a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokságra, majd a 2016-os riói olimpiára. A csoportokból az első két helyezett vehet részt az Eb-n, és ott lehet még a hét selejtezőcsoport legjobb csoportharmadikja is.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejetző, 5. csoport, 2. forduló: Ukrajna - Magyarország 20:33 (9:15). A magyar góldobók: Iváncsik 7/1, Ancsin 4, Nagy K. 3, Gulyás 3, Bánhidi 3, Császár 2/2, Zdolik 2, Szöllősi 2, Ilyés 2, Zubai 2, Bodó 2, Balogh 1.