Vereséggel kezdték a futsalosok a tavaszi szezont

Tartalékosan is csupán minimális arányú volt a vereség a rivális otthonában.

A futsal NB I. 15. (tavaszi első) fordulójára az 1. FC Veszprém gárdája az előző héten Magyar Kupa meccsel melegített. A legjobb négy közé jutásért vívott első összecsapáson Madarász János csapata Csengeren nyolcgólos előnyt (12:4) szerzett a február 4-ei veszprémi visszavágóra, amelyen így a továbbjutás biztosra vehető.

Nem ilyen jó előjellel indult viszont a budaörsi rangadó. Hétfőn este a pályára lépő bakonyiak közül ezúttal hiányzott a gárda két erőssége, a válogatott Tatai József és Finta Péter.

Németh Péternek a hatodik percben elért góljára gyorsan válaszoltak (Hosszú) a hazaiak, akik a 15. percben Horváth Sz. révén a vezetést is megszerezték, 2:1. Az első játékrész utolsó percében Boromisza D. egyenlített, 2:2.

Fordulás után sokáig nem esett gól, majd hajrában felgyorsultak az események. Ekkor hallatlan izgalmak közepette két perc alatt három találat is esett. A brazil Roni az utolsó előtti minutumban vezetést szerzett (3:2) a helyieknek, majd a 40. percben Frank T. és Boromisza G. alakította ki a végeredményz, 4:3.

Ezzel a budaörsiek pontszámban utolérték és (jobb gólkülönbségükkel) megelőzték a dobogón a bakonyiakat.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I, 15. forduló: Aramis SE – 1. FC Veszprém 4:3 (2:2). Budaörs, 200 néző. V.: Farkas (Futó, Horváth M.). Aramis: Sikur – Frank T., Horváth Sz., Hosszú, Roni. Csere: Soós (kapus), Horváth N., Kovács I., Farsang, Csopaki, Jovánczai, Klacsák, Sebestyén. Játákos-edző: Frank Tamás 1. FCV: Reveland – Németh P., Tar, Boromisza G., Gulyás. Csere: Schmidmajer (kapus), Bényi, Bánfalvi, Boromisza D., Vas, Mudra, Weisz. Edző: Madarász János.

Gólszerzők: Hosszú (8.), Horváth Sz. (15.), Roni (39.), Frank T. (40.), ill. Németh P. (6.), Boromisza D. (20.), Boromisza G. (40.).

A többi eredmény: Déli FC - Swietelsky-Haladás 3:7, Dunaferr - Újszeged 10:4, Rubeola Csömör - Rába ETO 3:8. Az állás az élen: 1. Rába ETO 38, 2. Aramis SE 32, 3. 1. FC Veszprém 32 ponttal.