Továbbra is veretlenül a SEHA Ligában

A hat éve meggyilkolt Marian Cosmára emlékeztek Veszprémben.

A Veszprém, csakúgy, mint szerdán a Radnicski ellen, ezúttal is lerohanta ellenfelét az első félidőben, amelyet 21:10-es előnnyel zárt. A játékrész hajrájában a magyar csapat 6:0-s szériát futott, a 23. percben még csak 14:10-re vezetett.

A második félidőt ott folytatta a Veszprém, ahol az elsőt abbahagyta, és fokozatosan növelte előnyét – a 38. percben már 14 góllal „mentek” Carlos Ortega tanítványai. A különbség a folytatásban csak ideiglenesen csökkent, a hajrában ugyanis a vendégek ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. 31:18-as előnye után a Veszprém 6:1-re megnyerte a következő hat percet, ezzel több mint magabiztossá tette fórját. Az utolsó szót a Nexe mondta ki, amely a dudaszó előtti pillanatokban kettős emberelőnyből szépített, de így is súlyos, 37:21-es vereséget szenvedett az NSO.hu tudósítása szerint.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA Liga, 14. forduló: NEXE Nasice (horvát) – MKB-MVM Veszprém 21:37 (10:21). Eszék, 1000 néző. V.: Krkacsev, Kolovszki (macedónok). Veszprém: Mikler – Gulyás 4, Zeitz 1, Schuch 2, Sulic 2, Terzic 1, Ugalde 4. Csere: Iváncsik G. 3, Ruesga 2, Ilics 4 (2), Nagy L. 3, Marguc 1, Rodriguez 4, Lékai 2, Dzsamali 4. Edző: Carlos Ortega. A NEXE legjobb dobói: Celebi 5, Oroz 4, Gadza 3.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:2. 8. p.: 4:5. 14. p.: 5:10. 18. p.: 7:13. 32. p.: 10:22. 39. p.: 12:26. 48. p.: 16:31. 58. p.: 19:37.

A Veszprém legközelebb a Banja Lukával találkozik a SEHA-ligában.