Csoportelső az MKB-MVM Veszprém

Végleg bebiztosította csoportelsőségét az MKB-MVM Veszprém csapata: vasárnap 29:26-ra verte a vendég szlovén Celje gárdáját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti csoportmérkőzésén.

Az előző két SEHA-liga meccset kihagyó Andreas Nilsson fejsérülése meggyógyult, így a bakonyiak mesterének azzal a kellemes gonddal kellett megküzdenie, hogy a kit hagyjon ki a mérkőzésre nevezhető tizenhatos keretből. Végül a hosszú térdsérüléséből felépült Iman Jamali került a lelátóra. Illusztris vendéget is köszönthettünk a nézőtéren: a helyszínen szurkolt síelő kiválóságunk, Miklós Edit.

Álomszerűen kezdett a Veszprém, Mikler védései és a jó védekezés alapot adott a 3:0-s nyitányra. A vendégek csak a 6. perc végén találtak be először. A hazaiak kapusa változatlanul remekelt, büntetőt is fogott. Csakhogy a Celje rendezte védekezését, sorra szerezte meg a labdákat, és a 17. percben egyenlített, 6:6. Időt kért a magyar bajnok, a cserék pedig felhozták a gárdát. Ugyan 9:9-nél volt lehetősége a szlovénoknak a vezetést megszerezni, ez Mikler miatt elmaradt, és onnan újból a hazaiak irányították a játékot. Emberelőnyben 14:10-re meglépett az MKB-MVM, és a szünetig tovább nőtt az előny.

A második félidőt a Celje kezdte jobban, 16:10-et követően sorozatban háromszor is betalált, köszönhetően annak, hogy az általa diktált nagy iram miatt a Veszprém nem tudott cserélni. A 7:2-re elveszített szakasz után időt kértek a hazaiak, és Alilovic állt be Mikler helyére, az ex-celjei Lékai pedig irányított.

Egy újabb emberelőnyben megint a Veszprém lépett el, 22:19-nél a továbbjutásról már korábban lemondott vendégek próbálták rendezni soraikat. Margucot - akinek öccse a Celjében szerepel - kiállították, ezzel esélyt kaptak a szlovénok a felzárkózásra, 26:24. A végjáték mégsem volt izgalmas, mert a TotalSport.hu tudósítása szerint jól összpontosított a Veszprém, amely majd jövő vasárnap Montpellier-ben zárja a csoportküzdelmeket.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C-csoport, 9. forduló: MKB-MVM VKC – RK Celje Pivovarna Lasko 29:26 (15:10). Veszprém, 5000 néző. V.: Cacador, Nicolau (portugálok). MKB-MVM: Mikler – Gasper Marguc, Nagy L. 4, Sulic 5, Ilic 5 (2), Terzic, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus), Rodriguez, Lékai 3, Gulyás 3, Ruesga 2, Zeitz 4, Schuch, Nilsson 1, Ugalde 1. Edző: Carlos Ortega. Celje: Lesjak – Janc 3, Miklavcic 3, Poteko 2, Razgor 4, L. Zvivej 3. Csere: Skok (kapus), Zuran 1, Ivic 2, Zarabec, Blagotinsek 2, Kodrin, Sliskovic 2 (1), Gal Marguc 3, Malus 1 (1). Edző: Branko Tamse.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3:0. 17. p.: 6:6. 21. p.: 9:9. 24. p.: 11:10. 32. p.: 16:10. 35. p.: 16:13. 41. p.: 18:17. 44. p.: 19:19. 48. p.: 23:19. 51. p.: 25:21. 54. p.: 26:24. 56. p.: 27:25.