A Fradi most sem tudta útját állni a Győrnek

Sorozatban 11. alkalommal nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát az Audi ETO.

A vasárnapi döntőben hazai pályán 29:23-ra legyőzte a második félidőben 12 percig gólképtelen Ferencvárost. A sikerrel az örökrangsorban az ETO beérte fővárosi riválisát, és már csak a Vasas van előttük 12 győzelemmel.

Löke két góljával indult a rangadó, a nyáron Győrbe visszatérő Tomori két kísérlete is célt tévesztett az elején. Sok helyzet maradt ki az agresszív védekezésnek köszönhetően. Aztán 2:2 után megrázta magát a házigazda, és emberelőnye alatt 6:2-re elhúzott. Negyedóra elteltével 8:4 volt az állás, a vendégek Pena góljaival, valamint Tomasevic védéseivel megkezdték a hátrány ledolgozását. A szünetre majdnem az egyenlítés is sikerült.

A fordulást követően „az öltözőben feledkezett” az FTC, 12 perc alatt hét gólt kapott, és egyet sem dobott, így Elek Gábor kénytelen volt újra időt kérni, de nem sikerült életet lehelni a játékba. Szucsánszki törte meg a hosszú gólcsendet, ám a folytatásban a vs.hu híre szerint sem volt semmi esélyük a fővárosiaknak.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda Török Bódog Magyar Kupa, döntő: Gy. Audi ETO KC – Ferencváros - Rail Cargo Hungaria 29:23 (15:14). Győr, 5 ezer néző. Gól: Kovacsics 10, Löke 4, Aguilar 4, Bognár-Bódi 3, Szen 3, Szepesi 2, Milanovic Litre 1, Hornyák 1, Planéta 1, ill. Pena 8, Tomori 5, Szarka 3, Szamoránsky 3, Szucsánszki 2, Vérten 1, Cifra 1.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:1. 11. p.: 6:2. 16. p.: 8:5. 22. p.: 12:8. 26. p.: 13:11. 37. p.: 19:14. 42. p.: 22:14. 47. p.: 24:16. 52. p.: 24:18. 56. p.: 26:19.

Korábban a harmadik helyért: Érd – MTK Budapest 26:21 (13:14).