A Veszprém Nagy László nélkül is könnyedén győzte le a Szegedet

A férfi kézilabda NB I. felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában a címvédő hazai pályán 29:24-re legyőzte a Tisza-partiakat.

Az augusztusi Szuperkupa óta először találkozott egymással a Veszprém és a Szeged. A középszakasz rangadóján a veszprémieknél Nagy László, a szegedieknél Jonas Källman hiányzott – többek között.

Az első félidőben a hazaiakon nem érződött Nagy László hiánya. A szegedieknek láthatóan nem ízlett a Veszprém kőkemény védekezése, s a hatékony támadójátékkal sem tudtak mit kezdeni. Zeitz szinte megállíthatatlan volt, csapata első kilenc góljából hetet vállalt (az első harminc perc alatt nyolcig jutott). Mikler bravúrt bravúrra halmozott a kapuban.

A veszprémiek 8:4-nél vezettek először négy góllal, a Szeged azonban 10:8-ra felzárkózott. Ekkor azonban Vranjes kétpercese miatt emberhátrányba került, a Veszprém visszaállította a négygólos különbséget. A szünetre kétgólos Veszprém-vezetéssel mentek a felek, 14:12.

A második játékrészben a Szeged 15:14-re szépen feljött, majd Ancsin kapott kétpercest. Az egygólos különbség után a Veszprém beindult, s húsz perc alatt nyolcra növelte előnyét, 26:18. A Szeged nem tudta újra megközelíteni riválisát, s 29:24-re kikapott Veszprémben.

A hazaiknál Ilics tizenegy, Zeitz tíz gólt dobott. Az NSO tudóssítása szerint az egy gólt szerző Iváncsik Gergő kétezredszer volt eredményes Veszprém-mezben.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., rájátszás az 1-6. helyért, ötödik froduló: MKB-MVM VKC – MOL-Pick Szeged 29:24 (14:12). Veszprém, 5000 néző. V.: Dobrovits, Tájok. MKB-MVMV: Mikler – Gulyás P., Zeitz 10, Schuch, M. Ilics 11 (6), Terzic, Chema Rodríguez 3. Csere: Alilovic (kapus), Ruesga, A. Nilsson, Ugalde 2, Marguc, Sulic 1, Lékai 1, Iváncsik G. 1. Edző: Carlos Ortega. Szeged: Sierra – Balogh Zs. 2, Parrondo 3 (3), Bombac 3, Zubai Sz. 1, Ilyés, Vadkerti A. 2. Csere: Wyszomirski (kapus), A. García 1, Blazevic, R. Prodanovics 5 (1), Vranjes 2, Ancsin 5. Edző: Carlos Ortega.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 4:2. 16. p.: 9:4. 24. p.: 10:8. 34. p.: 15:14. 41. p.: 20:15. 49. p.: 24:18.