11 góllal nyert a Veszprém Csurgón

A férfi kézilabda NB I rájátszásában, az 1-6. helyért a Veszprém könnyedén győzött a Csurgó vendégeként.

MKB-MVM Veszprém kevesebb mint 15 perc alatt könnyed edzőmeccset csinált a Csurgó elleni idegenbeli bajnokiból. A címvédő ugyanis a 15. percben, Mikler Roland 10. védése, majd Gulyás Péter második gólja után már 10:3-ra vezetett.

A szünetig pedig tovább nőtt a különbség, a vendégek a jó védekezésüknek köszönhetően sok labdát szereztek és indításokból könnyű gólokat lőttek. A szünetben 19:8-ra vezettek. Lékai Máté és Renato Sulic járt élen a gólgyártásban, egy félidő alatt három-három találatig jutottak.

A játék képe a folytatásban sem változott, a meccs végére a legeredményesebb veszprémi végül Lékai lett hét találattal, de az NSO tudósítása szerint a hatgólos Iváncsik Gergő is fontos szerepet játszott a 35:24-es vendégsikerben.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., rájátszás az 1-6. helyért: CSKK – MKB-MVM Veszprém 24:35 (8:19). Csurgó, 800 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. CSKK: Pallag – Gebhardt, Csavor 3, Ratajec 1, Pordán, Vadkerti 2, Gazdag 1 (1). Csere: Mijatovics (kapus), Jerebie, Borsos, Oláh 3, Szöllősi Sz. 3, Osztrousko 7, Lele 2, Nagy M. 2, Nagy D. Edző: Sótonyi László. Veszprém: Mikler – Gulyás 4, Nagy L. 2, Lékai 7, Sulic 5, Dzsamali 2, Iváncsik G. 6. Csere: Alilovic (kapus), Ilics, Nilsson 4, Zeitz 1, Marguc 4, Rodríguez, Terzic. Edző: Carlos Ortega.

Az eredmény alakulása: 9. p.: 0:8!, 28. p: 7:17!, 42. p.: 17:24, 57. p.: 22:34.