Európa trónján az FC Barcelona

Az FC Barcelona nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, ugyanis szombaton a berlini Olimpiai Stadionban rendezett döntőben 3:1-re legyőzte a Juventust.

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a katalánok számára: a 4. percben Messi hajszálpontos keresztlabdáját a bal oldalon felfutó Jordi Alba Neymar elé tálalta, a brazil támadó tökéletes ütemben ugratta ki a 16-os vonalánál Iniestát, a csapatkapitány nyolc méterről kihagyhatatlan helyzetbe hozta a középen érkező Rakiticet, aki a vetődő Buffon mellett kapu közepébe passzolt, 1:0. A negyedik BL-döntőjén játszó Iniesta ezzel a sorozat történetének első futballistája lett, aki három fináléban is gólpasszt adott.

Az 55. percben Marchisio gyönyörű sarkalása után Lichsteiner óriási lendülettel futott fel a jobb oldalon, középre adását követően Tévez fordulásból lőtt kapura, ter Stegen óriási bravúrral mentett, de a kipattanót Morata öt méterről már simán a kapuba passzolta, 1:1.

A 68. percben Messi hatalmas lendülettel iramodott meg a kapu felé, 16 méterről leadott lövése a lehető legrosszabb helyre pattant Buffonról, Suárez pedig hat méterről nem hibázott, 2:1.

A 96. percben teljesen kinyílt a Juventus, három Barcelona-támadó vezethette egy védőre a labdát, végül Neymar kapta meg a 16-oson belül a labdát és kilőtte a jobb alsó sarkot, 3:1.

A Barcelona diadalával az MTI híre szerint triplázott a szezonban, ugyanis a BL-siker mellett korábban a spanyol bajnokságban és a Király Kupában is győzött. A spanyol klub 1992, 2006, 2009 és 2011 után ötödik alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupasorozatban.