Stieber álomgóljával győzött a válogatott Finnországban

Dárdai Pál együttese egy hajrában szerzett találattal gyűjtötte be mindhárom pontot Helsinkiben.

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők hatodik fordulójában játszott találkozót megelőzően Dárdai Pál többször is hangoztatta, hogy győzelemre játszik majd a válogatott Finnországban, mivel a görögök ellen megszerzett pontnak így lenne igazán értéke.

Remekül kezdték a mieink a rangadót, az első játékrész derekán tulajdonképpen kapujához szögeztük a finn csapatot, de Gera fejesénél és Stieber lövésénél is nagy bravúrral tudott hárítani Hradecky. A folytatásban feljavult a hazai válogatott játéka, bár komolyabb ziccert nem tudtak kialakítani Király kapuja előtt, a szünetre pedig gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek.

A térfélcserét követően egyre veszélyesebben kezdtek futballozni a kék-fehérek, de a magyar csapat védelme remekül állta a sarat és sikerült átvészelni a hullámvölgyet. A hajrában Dzsudzsák lódult volna meg egy kontrával, de lerántották és szabadrúgással jöhettünk. A Dinamo Moszkva szélsője tekerte középre a lasztit, amit felfejeltek a finn bekkek, a lehulló labdát pedig Stieber bombaerővel lőtte a rövid felső sarokba, így megszereztük a vezetést, 0:1.

A hátralévő percekben nem sikerült reagálni a vendéglátóknak a bekapott gólra, így mindhárom pontot megszereztük Helsinkiben és hét pontra leszakítottuk az északi országot magunktól.

Jegyzőkönyv. Labdarúgó Eb-selejtező, 6. forduló: Finnország - Magyarország 0:1 (0:0). Helsinki, Olimpiai Stadion, 25 ezer néző. V.: Jug (szlovén). Magyarország: Király - Fiola, Lang, Juhász, Kádár - Stieber, Gera, Tőzsér, Dzsudzsák (Simon, 87.) - Priskin (Németh, a szünetben), Szalai (Nikolics, 77.). Gólszerző: Stieber (82.).

A többi eredmény: Észak-Írország - Románia 0:0, Feröer-szigetek - Görögország 2:1!

A csoport pillanatnyi állása: 1. Románia 14, 2. Észak-Írország 13, 3. Magyarország 11, 4. Feröer-szigetek 6, Finnország 4, 6. Görögország 2 ponttal. A magyarok legközelebb szeptember 4-én, Budapesten a románok ellen lépnek pályára.