Paraguay kiverte a brazilokat a Copa Americán

A paraguayi válogatott tizenegyesekkel legyőzte a brazil csapatot, ezzel utolsóként bejutott a Chilében zajló Copa America elődöntőjébe.

A brazil együttes a 15. percben szerzett vezetést Robinho góljával, a 72. percben egyenlítettek a paraguayiak, Derlis González váltotta gólra a Thiago Silva kezezéséért megítélt büntetőt.

Sem a rendes játékidő végéig, sem a hosszabbításban nem esett újabb találat, így a tizenegyesek döntöttek. A braziloktól Everton Ribeiro és Douglas Costa is hibázott, a másik oldalon csak Roque Santa Cruz nem talált kapuba, így Paraguay 4:3-ra megnyerte a büntetőpárbajt.

- Sajnos a játékunk visszaesett a második félidőben, de így is megvoltak a lehetőségeink, hogy eldöntsük a mérkőzést. Buta hibából kaptunk gólt, és végül veszítettünk - nyilatkozta a híradó.hu információja szerint a találkozó után a brazilok gólját szerző Robinho, aki hozzátette, tiszteli az ellenfelet, de nem sorolná a legjobbak közé.

A paraguayi együttes Argentínával mérkőzik majd a fináléba jutásért, a másik ágon a házigazda Chile Peruval találkozik.

Jegyzőkönyv. A negyeddöntőben: Paraguay - Brazília 1:1, tizenegyesekkel 4:3. Korábban: Chile:Uruguay 1:0 (0:0), Peru - Bolívia 3:1 (2:0), Argentína - Kolumbia 0:0, tizenegyesekkel 5:4. Az elődöntők párosítása: Chile - Peru, Argentína - Paraguay.