A Fradi nyerte a Szuperkupát

A Magyar Kupa-győztes Ferencváros 3:0-ra legyőzte a bajnok Videotont a labdarúgó Szuperkupáért kiírt összecsapáson Székesfehérváron.

A találkozót a bajnok Videoton kezdte aktívabban, fölényben játszott a székesfehérvári csapat, ám a vezetést mégis a Ferencváros szerezte meg: a 20. percben Busai Attila vitte el a labdát a rosszul helyezkedő Vinícus mellett, s bár lövésébe belekapott Branislav Danilovic, a berobbanó Roland Lamah közelről a kapuba kotorta a labdát.

Hat perccel később aztán egy újabb védelmi hibát használt ki a Ferencváros Varga Roland révén, s a folytatásban is a fővárosiak játszottak veszélyesebben. A 37. percben azonban nagyot változott a meccs képe, miután Michal Nalepa kiállításával megfogyatkozott a Ferencváros.

Ezt követően végig a Videoton támadott, ám nem tudta bevenni a lelkesen védekező Ferencváros kapuját, sőt, a hajrában egy gyors kontrából az FTC végképp eldöntötte a trófea sorsát.

A Ferencváros története során ötödször hódította el a Szuperkupát, ezzel beérte az örökranglistán az eddig egyedüliként vezető Debrecent.

Jegyzőkönyv. Szuper Kupa döntő: Ferencváros - Videoton FC 3:0 (2:0). Sóstói Stadion, 4 ezer néző. V.: Andó-Szabó. Gólszerző: Lamah (20.), Varga R. (26), Somalia (90.).