A Debrecen és a Fradi továbbjutott

Lett és bosznyák ellenfél a labdarúgó Európa Liga második selejtező fordulójában.

Csütörtökön lejátszották a foci Európa Liga első sejetező fordulójának visszavágóit. Három magyar gárda volt érintett az összecsapásokban, s kettő sikerrel vette az akadályt.

Eredmények: Sutjeska (macedon) - Debrecen 2:0 (0:0). A hajdúsági együttes az első félidőben nagyszerűen helytállt, szünet után azonban gyors gólt kapott, majd nagyon megszenvedett a továbbjutásért. Összesítésben: 3:2 a magyar csapat javára.

Ferencváros - Go Ahead Eagles (holland) 4:1 (3:0). A hazaiak - amint az várható volt - már az első percekben betaláltak, s az első félidő végére már el is dőlt a továbbjutás a zárt kapus mérkőzésen. Összesítésben: 5:2 a Fradi javára.

Vojvodina (szerb) - MTK 3:1 (2:1). Nagyszerűen kezdett a kék-fehér gárda, de vezető góljuk után potyagóllal egyenlített a hazai együttes, s félidőben már ők álltak továbbjutásra. Összesítésben: 3:1 a Vojvodina javára.

x

A Debrecen következő vetélytársa a lett Skonto, amely kettős győzelemmel búcsúztatta az ír Saint Patrick's Athletic ugyancsak nem túl veretes egyletét. A Debrecen ezúttal idegenben kezd – remélhetőleg nem 0:2-vel.

A Ferencváros riválisa pedig a Zseljeznyicar lesz. A szarajevói gárda még a jugoszláv korszakban emlékezetes csatákat vívott magyar klubokkal, és nem is a selejtező fázisában, hanem például harminc éve a Videotonnal UEFA-kupa elődöntőt.