Előbb a saját kapujába, majd a BATE-nak talált be a Vidi

A székesfehérvári labdarúgócsapat hazai környezetben játszott 1:1-es döntetlent a fehérorosz BATE Boriszovval a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén.

A szezon eleji bukdácsolás miatt sokan féltették a Videotont a fehéroroszok elleni párharctól, ugyanakkor Bernard Casoni csapata az előzményekhez képest viszonylag összeszedetten focizott. Nagy helyzetet sokáig nem tudott kidolgozni a Vidi, de a 38. percben így is meglehetett volna a vezetés, ám Ivanovszki elől nagyot mentett Nikolic. A játékrész krónikájához hozzátartozik, hogy Juhászt le kellett cserélni sérülés miatt.

A második félidő lassacskán indult be, aztán mire feleszmélhettünk, vezetett a BATE, ráadásul egy már-már hihetetlen góllal: szögletet rúghattak a vendégek, Luicjxk fejéről pedig a saját kapujába csúszott a labda… Elkeseredetten támadott a folytatásban a Videoton, de az átütő erő ezúttal is hiányzott a hazaiak játékából, sőt, közben a BATE akár a párharcot is eldönthette volna, de a keresztléc a fehérváriakkal volt. Ivanovszki lépett ki egyszer a piros-kékektől, de les miatt megállították a támadást. A 89. percben járt a mérkőzés, amikor egy szöglet után Vinícius továbbította a labdát a fehérorosz kapuba, ezzel némi remény felcsillant a Videoton számára a folytatásra.

Ha a Videotonnak sikerül kiharcolnia a továbbjutást, akkor a következő körben már a főtáblára jutásért játszhat. Ha a fehérváriak búcsúra kényszerülnek a jövő héten, akkor az Európa Liga-selejtező negyedik fordulójában, a csoportkörbe kerülésért futballozhatnak majd.

Jegyzőkönyv. BL-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés: Videoton - BATE Boriszov (fehérorosz) 1:1 (0-0). Székesfehérvár,3 ezer néző. V.: Stavrev (macedon). Gólszerző: Vinícius (89.), illetve Luijckx (56. - öngól).