Bronzérmes a magyar női válogatott

magyar női labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott a fehéroroszok ellen hétfőn, így bronzérmet szerzett a harmadik balatonfüredi Balaton Kupán.

Az elődöntőben Szlovákiával szemben tizenegyesekkel alulmaradó magyar válogatott a hazai szövetség (MLSZ) beszámolója szerint Zeller Dóra találatával szerzett vezetést a 40. percben, majd a szünet után Rácz Zsófia büntetőjével biztosította be a győzelmet.

A 84. percben csereként pályára lépett a nemzeti csapat válogatottsági és gólrekordere, Pádár Anita, aki ezen a találkozón ünnepelte 125. válogatottságát, egyben el is búcsúzott a nemzeti csapattól.

A bronzérmeket Kiss László az mti híre szerint korábbi női szövetségi kapitány, az MLSZ női bizottságának tagja adta át a válogatott tagjainak.

- Magabiztos győzelmet arattunk, úgy gondolom, egy percig sem volt kétséges a mai győzelmünk – nyilatkozta a mérkőzés után Markó Edina szövetségi kapitány az mlsz.hu-nak. - Sokat számított, hogy minőségi játékosok érkeztek a második mérkőzésünkre, még ha a rövid idő miatt taktikailag nem is tudtunk megfelelően felkészülni velük a találkozó előtt.

A döntőben az első két tornát is megnyerő Szlovákia győzött Lengyelország ellen.

Jegyzőkönyv, nemzetközi női labdarúgó Balaton Kupa, bronzmérkőzés: Magyarország - Fehéroroszország 2:0 (1:0). A döntőben: Szlovákia-Lengyelország 1:0.

Szombaton játszották. Elődöntő: Szlovákia - Magyarország 4:4 (0:2) – 11-esekkel 4:2. Lengyelország - Fehéroroszország 2:2 (1:1) – 11-esekkel 3:0.