3 arany, 6 ezüst és 4 bronz

Magyarország a harmadik helyen zárt az éremtáblázaton a milánói kajak-kenu világbajnokságon.

A magyar versenyzők az ATV.hu információi szerint 3 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek a kajak-kenu vb-n. Ezzel eldőlt, hogy a küldöttség 15 riói indulási joggal utazik haza - 18 a maximum megszerezhető. Magyarország ezzel a harmadik helyen zárt az éremtáblázaton.

Az egyik legnagyobb győzelem a vasárnapi döntők során Medveczky Erika nevéhez fűződött K-1 1000 méteren. A 2009 óta veretlen 500 méteres női kajaknégyes - Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina és Kárász Anna -, valamint a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású 1000 méteres férfi kajaknégyes ezüstérmet szerzett, csakúgy mint a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros ugyancsak egy kilométeren, továbbá a kenus Takács Kincső és a Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa kajakos duó 200 méteren.

Az 1000 méteres férfi kenunégyes - Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál és Varga Dávid - és a Hérics Dávid, Somorácz Tamás 500 méteres kajakos duó egyformán harmadik lett döntőjében.

A női négyes nemcsak a címvédésért, hanem egy újabb riói indulási jog megszerzéséért is vízre szállt, ugyanis bár Szabó, Kozák és Kárász már szombati győzelmével, illetve második helyével gyűjtött egy-egy kvótát, Fazekas-Zur újabb helyet szerezhetett Magyarországnak. Az egység szerette volna megőrizni 2009 óta tartó veretlenségét is.

A verseny azonban máshogy alakult: bár a fehérorosz és a magyar hajó a rajttól együtt haladt az élen, de aztán a rivális ellépett, s az utolsó 200 méterre akkora előnyt szedett össze, amelyet már nem lehetett ledolgozni. A magyaroknak így ezúttal meg kellett elégedniük a második hellyel.