A magyar–románt Észak-Íroroszág nyerte meg

Végül is bejött az oda-vissza, most is döntetlent játszottunk a románokkal, csak gól nem volt.

A hangulattal nem volt baj, talán még az irammal sem az Európa-bajnoki csoportselejtező mérkőzésen, bár néha eléggé ingadozott a játék intenzitása. Még helyzetek is akadtak (inkább az első félidőben), de azért egyik oldalon sem vitték túlzásba a dolgot, főleg pontrúgásokból veszélyeztették a kapukat.

Nagyon hiányzott a gól (más megközelítésből megúsztuk kapott gól nélkül), főleg a győzelem, de azért ennek az egy pontnak is örülhetünk, legalább még mindig lőtávolságon belül maradt a második hely (és három meccsel a vége előtt talán biztosan megvan a harmadik hely is). Az viszont kissé elszomorító, hogy 34 éve tart a románok elleni nyeretlenségi sorozatunk.

A meccs nyertese a player.hu híre szerint Észak-Írország, és ott most nagyon boldogok, mert idegenben győztek (3:1) Feröer ellen, és így az F-csoport élére ugortak. Hétfőn velük játszunk Belfastban.

Jegyzőkönyv. Eb-selejtező, 7. forduló: Magyarország – Románia 0:0. Magyarország: Király – Fiola, Juhász (Guzmics, 24.), Kádár, Leandro – Stieber Z. (Priskin, 88.), Tőzsér, Elek Á., Dzsudzsák – Szalai Á., Nikolics (Németh K., 70.).

A csoport állása a 7. forduló után: 1. Észak-Írország 16, 2. Románia 15, 3. Magyarország 12, 4. Finnország 7, 5. Feröer 6, 6. Görögország 2 pont.