A Veszprém Zágráb után Nekcsében is győzött

Az MVM Veszprém a szombati, PPD Zagreb otthonában aratott BL-győzelem után vasárnap a SEHA-ligában is diadalmaskodott.

Nem indult túl erősen a mérkőzés a veszprémiek számára, a 9. percben ugyanis még a hazaiak vezettek 3:2-re. A zágrábiak elleni meccs főhőseként záró Gasper Marguc vezérletével egy 3:0-s sorozattal fordított a címvédő, s az első negyedóra végén már három góllal vezetett, 4:7. A három-négy gólos különbség állandósult a 24. percig, ott azonban előbb kettőre feljött a házigazda (10:12), majd öttel elhúzott a Veszprém, 10:15.

A 31. percben a tegnap korán kiállított Momir Ilics találatával már 18:11-re vezetett a vendégcsapat, ugyanő a 37. percben már a közte tízet állította be, 12:22. A hat góllal záró Marguc révén az utolsó negyedóra kezdetén dupla annyi gólnál járt a Veszprém, mint ellenfele (14:28), ez a különbség az NSO tudósítása szerint a végén is megmaradt, 21:35.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-Liga: RK NEXE (horvát) – Veszprém KC 21:35 (11:17). Nasice. V: Krkacev, Kolevszki (macedónok). MVM VKC: Alilovic – G. Marguc 6, Gulyás P. 3, Chema Rodríguez, A. Nilsson 5, M. Ilics 5 (2), Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), Schuch, M. Terzic, Sulic 5, Lékai 3, Pálmarsson 1, Iváncsik G. 1, Sliskovic 3. Megbízott edző: Xavier Sabaté. Az ellenfél legjobb dobói: Barisics 4, Sokolics, Mrdenovics 3-3.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2:2. 9. p.: 3:5. 17. p.: 5:9. 22. p.: 8:12. 26. p.: 10:15. 35. p.: 12:20. 40. p.: 13:24. 45. p.: 14:28. 50. p.:18:30. 56. p.: 20:31.