Párizsban hagyta veretlenségét a Veszprém

Az MVM Veszprém 29:27-re kikapott a Paris Saint-Germain vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában.

A PSG úgy került háromgólos előnybe, hogy Nikola Karabatic a meccs első harmadában a kispadon ült. A Veszprém a 10. percben szerezte meg második gólját, Thierry Omeyer remekül védett, ám ez igaz volt Mirko Alilovicra is, aki ekkor meccsben tartotta a vendég csapatot.

Még az első negyedórában egyenlített a Veszprém, de az első félidő végén megint hagyta megugrani a párizsiakat, akik így négygólos vezetéssel tértek szünetre.

A második játékrész Aron Pálmarsson góljával kezdődött, az izlandi kiválóság pedig ezután is nagyszerűen játszott, a hátán vitte a bakonyiakat. A másik oldalon Mikkel Hansen volt ezúttal is a vezér, főleg azután, hogy Nikola Karabatic piros lapot kapott szándékos ütésért.

A francia világsztár kiállítása megfogta a hazaiakat, 22:18-ról 22:22-re jött fel a Veszprém, amely többször támadhatott a vezetésért is, de fordítani nem tudott.

Alilovic bravúrjainak és Pálmarsson eredményes játékának köszönhetően az 59. percben 27:27-et mutatott az eredményjelző, ám az utolsó másfél percben már csak két PSG-gól született, így a Veszprém a NSO tudósítása szerint elveszítette veretlenségét és a csoport első helyét is.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 6. forduló: Paris Saint-Germain – MVM Veszprém 29:27 (16:12). Párizs, 3500 néző. V.: Eliasson, Palsson (izlandiak). Veszprém: Alilovics – Marguc 3, Sulic 4, Schuch, Ilic 5 (4), Iváncsik G. 2, Lékai. Csere: Mikler (kapus), Nilsson 3, Gulyás, Terzic, Sliskovic 1, Palmarsson 7, Ugalde 2. Edző: Javier Sabaté. A francia csapat gólszerzői: Hansen 11, Abalo 7, Barachet, Narcisse 3-3, L. Karabatic, N. Karabatic, M'Tima, Melics, Vori 1-1.

A többi eredmény: Wisla Plock (lengyel)– Flensburg-Handewitt (német)30:34, Besiktas (török) – HC Zagreb (horvát) 32:30, THW Kiel (német) - Celje (szlovén) 35:32.